Αρχική

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗΣ 1ου ΟΜΙΛΟΥ ΒΟΡΡΑ 10/2/13

Με σβηστές τις
μηχανές ο Ηρακλής έφτασε σε ακόμα μία νίκη απέναντι στον Αστέρα Λάρισας με
91-82  η οποία τον κρατάει μόνο στην
πρώτη θέση της βαθμολογίας

Οι Διόσκουροι άλωσαν
την έδρα του Φοίνικα Λάρισας παίζοντας εκπληκτική άμυνα και ουσιαστικά είναι
μόνοι τους στην 3η θέση διεκδικώντας την άνοδο.
Ο Αργοναύτης δεν
δυσκολεύτηκε απέναντι στην Αριδαία .
Ο Πρωτέας Γρεβενών
αν και δεν ξεκίνησε καλά το παιχνίδι ανέβασε στροφές στο 2ο ημίχρονο και πήρε
την νίκη.
Οι Τιτάνες Παλαμά
πήραν το διπλό μέσα στον ΒΑΟ και δείχνουν ότι άξιζαν καλύτερης τύχης φέτος.
Τέλος το Άργος έκανε
μεγάλη νίκη μέσα στα Γιάννενα και συνέχισε το νικηφόρο σερί του που το στέλνει
στην 4η θέση του ομίλου.
Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής:
Ηρακλής Κοζάνης –
Αστέρας Λάρισας 91-82
Φοίνικας Λάρισας –
Διόσκουροι Κοζάνης 46-52
Αργοναύτης – Αριδαία
88-61
ΒΑΟ – Τιτάνες Παλαμά
67-76
Πρωτέας Γρεβενών –
Αετός Κιλκίς 77-54
Ιωάννινα – Αργος
Ορεστικό 61-71
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 91-82
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 28-24,
50-41, 68-62, 91-82
Διαιτητές:
Σιταρίδης, Κοϊμτζόγλου
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
(Τζιλίνης): Τσακμάκης, Τράγιας, Ντισλής 22 (4), Μιχαηλίδης 16 (1), Δούμας,
Τολιόπουλος 12 (2), Μαυρίδης 13, Σταθόπουλος, Σαμουρίδης 5, Βίλας 11 (3),
Χατζηκυριακίδης 12,Ανδρίτσος, Σαμουρέλης 5.
ΑΣΤΕΡΑ ΛΑΡ.
(Μπουλιάκης): Μπάρμπας, Τσιαβές 8, Μηλιώνης 12 (2), Κυριακόπουλος, Χαιρετίδης,
Γούλας 19 (4), Μίχος 9, Καραμουσκέτας 7, Τριανταφύλλου 2, Πάντος, Λάππας 25
(1), Γαλάνης.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 46-52
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-12,
24-31, 41-46, 46-52
Διαιτητές: Θεοδώρου,
Λόρτος
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡ.:
(Γιασάρης) Βλαχούλης 7 (2), Αθανασόπουλος 14, Μανώλας, Λιάκος 3, Γόργολης 2,
Γκαγκανάσιος 5, Αποστολάκης, Σαριμπαλίδης 3 (1), Λούβαρης, Τσούμας, Τσιτσιβάς,
Τσιαμπαλής 12 (1).
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ.:
(Χωλόπουλος) Κατσέλας 3, Σισμάνης 9 (1), Βλάχος 8, Μπαταούλας 9 (1), Τράντας,
Κοτζαγιάννης 8, Καραγιαννίδης 6, Μακρής, Καρανώτας 9.
Bαθμολογία (σε 15
αγώνες): Ηρακλής Κοζάνης 28, Αργοναύτης 27, Διόσκουροι Κοζάνης 26, Φοίνιξ
Λάρισας 25, Άργος Ορεστικό 25, Τιτάνες Παλαμά 25, Πρωτέας Γρεβενών 24, Αστέρας
Λάρισας 20, ΑΓΣ Ιωαννίνων 19, ΒΑΟ 18, Αριδαία 18, Αετός Κιλκίς 15.
Επόμενη αγωνιστική (16η, 24/2):
Αριδαία – Φοίνικας
Λάρισας
Αστέρας Λάρισας –
Αργοναύτης
Τιτάνες Παλαμά –
Ηρακλής Κοζάνης
Αετός Κιλκίς – ΒΑΟ
Αργος Ορεστικό
-Πρωτέας Γρεβενών
Διόσκουροι Κοζάνης –
Ιωάννινα