Αρχική

Αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου (09-10/02) στα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κοζάνης

podosfairoΠέρασε αέρας από τη Νέα Νικόπολη η Άρδασσα
Έπαιξε όσο έπρεπε η ΑΕΠ κόντρα στη δυνατή Ελίμεια
Εύκολα το τρίποντο ο Φούφας
Μεγάλο διπλό της Εράτυρας
Νίκες βάλσαμο για Βατερό και Βελβεντό
Μοιράστηκαν τους βαθμούς Ακαδημία Σιάτιστας, Σέρβια και Ασβεστόπετρα, Περδίκκας.

Α’ κατηγορία
21η  Αγωνιστική
Κοζάνη 2004 – Μ. Αλ. Άρδασσας  0-3
Ερμής Ασβεστόπετρας – ΑΕ Περδίκκα 1-1
Ακ. Σιάτιστας – Τιτάν Σερβίων 1-1
Μακεδονικός Φούφα – Απόλλων Ακρινής 3-0
Εθνικός Βατερού – ΠΑΟ Κοίλων 2-1
ΑΣ Βελβεντό – Αλιάκμων Αιανής 1-0
ΑΕΠ Καραγιαννίων – ΑΕ Ελίμεια  1-0
Εορδαϊκός – Αναγέννηση Εράτυρας  0-2
Ρεπό: ΑΕ Κοζάνης
Βαθμολογία
 Μέγας Αλ. Άρδασσας 54
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 52
Μακεδονικός Φούφα 47
Α.Ε. Ελίμειας 39
Α.Σ. Εορδαϊκός 2007 33
Α.Ε. Περδίκκα 31
Αναγέννηση Εράτυρας 29
Α.Ε. Κοζάνης 26
Ακ. Π. Σιάτιστας 24
Α.Σ. Βελβεντό 24
Εθνικός Βατερού 24
Ερμής Ασβεστόπετρας 22
Απόλλων 2010 Ακρινής 21
Τιτάν Σερβίων 21
Αλιάκμων Αιανής 18
ΠΑΟ Κοίλων 15
Κοζάνη 2004 5
Επόμενη Αγωνιστική 23η
Ακ. Σιάτιστας  - Κοζάνη 2004
ΑΕΠ Καραγιαννίων  - Μακεδονικός Φούφα
ΑΕ Κοζάνης  - Τιτάν Σερβίων
Εορδαϊκός  - Απόλλων Ακρινής
Ερμής Ασβεστόπετρας  - Μ. Αλ. Άρδασσας
Εθνικός Βατερού  - ΑΕ Ελίμεια
Αλιάκμων Αιανής  - Αναγέννηση Εράτυρας
ΠΑΟ Κοίλων  - ΑΕ Περδίκκα
Ρεπό: ΑΣ Βελβεντό
Β’ κατηγορία
1ος όμιλος
Επανήλθε στις νίκες το Βόιο
Το πάλεψε το Τρανόβαλτο
Εκτροχιάστηκε το τρένο της Ελάτης από το Λιβαδερό
Διπλό και πλησιάζει ο Ανθότοπος
Εύκολο Τρίποντο για τη Ροδιανή
Επιστροφή  στις νίκες για το Πλατανόρεμα
Έβρεχε γκολ σε Αυλές και Μεταξά
16η  Αγωνιστική (1ος όμιλος)
Ακαδημία Βοΐου  – ΑΟ Τρανοβάλτου 2-0
Δόξα Ροδιανής  – ΑΕ Κρανιδίων    4-0
Πρόοδος Μεταξά  – ΑΜΣ Γαλατινής    4-5
Δόξα Μεσιανής  – ΕΑΣ Ανθότοπου   1-3
Έλατος Ελάτης  – Αναγέννηση Λιβαδερού  0-2
Ερμής Πλατανορέματος  – Δόξα Μικροκάστρου   3-1
Απόλλων Αυλών  – Μακεδονικός Σιάτιστας  4-3
Βαθμολογία
 Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου Η Ένωση 46
Έλατος Ελάτης 41
ΕΑΣ Ανθότοπου 37
ΑΜΣ Γαλατινής 32
Ερμής Πλατανορέματος 31
Δόξα Ροδιανής 28
Μακεδονικός Σιάτιστας  21
Δόξα Μικροκάστρου 19
ΑΕ Κρανιδίων 18
Δόξα Μεσιανής 17
Αναγέννηση  Λιβαδερού 17
Απόλλων Αυλών 17
ΑΟ Τρανοβάλτου 11
Πρόοδος Μεταξά 8
Επόμενη  Αγωνιστική 18η
ΑΟ Τρανοβάλτου  - Μακεδονικός Σιάτιστας
ΑΜΣ Γαλατινής  - ΑΕ Κρανιδίων
Απόλλων Αυλών  - ΕΑΣ Ανθότοπου
Πρόοδος Μεταξά  - Αναγέννηση Λιβαδερού
Ακαδημία Βοΐου  - Δόξα Μικροκάστρου
Δόξα Ροδιανής  - Ερμής Πλατανορέματος
Δόξα Μεσιανής  - Έλατος Ελάτης
2ος όμιλος
Και  η Αναγέννηση το βιολί της
Πήρε το ντέρμπι και πλησιάζει η Μαυροπηγή
Μεγάλη νίκη της Χαραυγής
Διπλά για Πολυνίκη και Αστραπή Κλείτους
Μοιράστηκαν τους βαθμούς Πρωτοχώρι και Ατρόμητος
Νίκησαν και ανεβαίνουν οι Δαναοί
16η  Αγωνιστική  (2ος όμιλος) 
Άρης Μαυροπηγής  – Ηρακλής Κρυόβρυσης  3-1
Βέρμιο Καρυοχωρίου  – Αναγέννηση Πτολ/δας  2-3
Μ. Αλ. Χαραυγής  – Ακρίτες Κοζάνης 2-1
 ΑΣ Ποντοκώμης  – Πολυνίκης Πτολ/δας  1-2
ΑΣ Καρυδίτσας  – Αστραπή Κλείτου   1-2
Κένταυρος Πρωτοχωρίου  – Ατρόμητος Πτολ/δας  2-2
Δαναοί Κοζάνης  – Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης   3-1
Βαθμολογία
 Αναγέννηση Πτολ/δας 49
Ηρακλής Κρυόβρυσης 36
Άρης Μαυροπηγής 33
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 30
Πολυνίκης 29
Μ. Αλ. Χαραυγής 26
Ατρόμητος Πτολ/δας  23
Βέρμιο Καρυοχωρίου 22
Δαναοί 21
Ακρίτες Κοζάνης 20
Αστραπή Κλείτου 18
ΑΣ Ποντοκώμης 13
ΑΣ Καρυδίτσας 5
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης 5
Επόμενη Αγωνιστική 18η
Αστραπή Κλείτου  - Ακρίτες Κοζάνης
Πολυνίκης Πτολ/δας  - Ατρόμητος Πτολ/δας
 Μ. Αλ. Χαραυγής  - Ηρακλής Κρυόβρυσης
ΑΣ Ποντοκώμης  - Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης
ΑΣ Καρυδίτσας  - Αναγέννηση Πτολ/δας
Κένταυρος Πρωτοχωρίου  - Βέρμιο Καρυοχωρίου
Άρης Μαυροπηγής  - Δαναοί Κοζάνης
Γ΄ κατηγορία
Ακόμα σκοράρει  το Τσοτύλι
Διπλό και δεύτερη θέση για τη Λευκοπηγή
Παραπατάει το Μικρόβαλτο
Ισόπαλο το Πετρανά, Αγία Παρασκευή
Δύσκολη νίκη της Λευκόβρυσης
10η Αγωνιστική
Δράση Τσοτυλίου – Άρης Καλονερίου 6-0
Αίας Μικροβάλτου – Μ. Αλ. Λευκοπηγής 1-3
Κεραυνός Πετρανών – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής   1-1
Δόξα Λευκόβρυσης – ΑΕ Άνω Κώμης   1-0
Ρεπό: Ηρακλής Δρεπάνου
Βαθμολογία
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 28
Μ. Αλ. Λευκοπηγής 23
Δράση Τσοτυλίου 21
Κεραυνός Πετρανών 19
Αίας Μικροβάλτου 17
Δόξα Λευκόβρυσης  16
Ηρακλής Δρεπάνου 12
ΑΕ Άνω Κώμης 7
Άρης Καλονερίου 3
Αναγέννηση Ανατολικού  (αποχώρησε )
Επόμενη Αγωνιστική 12η
Άρης Καλονερίου – ΑΕ Άνω Κώμης
Δράση Τσοτυλίου – Αίας Μικροβάλτου
Ηρακλής Δρεπάνου – Κεραυνός Πετρανών
Αναγέννηση Ανατολικού – Μ. Αλ. Λευκοπηγής
Δόξα Λευκόβρυσης – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής
ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΤΣΙΚΑΣ
ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΣΠΟΡΤ