Αρχική

Αποτελέσματα στα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κοζάνης 13-14/04/2013

podosfairoΠαράταση στην αγωνία στην κορυφή  Ξεκαθαρίζει η ουρά  \Δια πυρρός και σιδήρου η Άρδασσα από το Βατερό Εύκολη νίκη των Καραγιαννίων Διπλό του Φούφα στο στρατιωτικό Βαθμός και σώθηκαν  Σέρβια και Βελβεντό Το βιολί της η Εράτυρα … νέο διπλό Διπλό και τεράστιο βήμα σωτηρίας για την Ακρινή Σε μπελάδες Βατερό, Ακαδημία Σιάτιστας, Ασβεστόπετρα

Α’ κατηγορία
32η Αγωνιστική
Εορδαϊκός – Τιτάν Σερβίων  2-2
ΑΕ Περδίκκα – Ακ. Σιάτιστας 2-0
ΠΑΟΚ Κοίλων – Αναγέννηση Εράτυρας  3-5
Ερμής Ασβεστόπετρας – Απόλλων Ακρινής  0-1
ΑΕ Κοζάνης – Μακεδονικός Φούφα 0-1
ΑΕΠ Καραγιαννίων – Κοζάνη 2004  4-1
Εθνικός Βατερού – Μ. Αλ. Άρδασσας 2-3
ΑΣ Βελβεντό – ΑΕ Ελίμεια  1-1
Ρεπό: Αλιάκμων Αιανής
Βαθμολογία
Μέγας Αλ. Άρδασσας 73
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 71
Μακεδονικός Φούφα 60
Α.Ε. Ελίμειας 51
Α.Ε. Περδίκκα 49
Αναγέννηση Εράτυρας 48
Α.Σ. Εορδαϊκός 2007 47
Α.Ε. Κοζάνης 41
Α.Σ. Βελβεντό 39
Τιτάν Σερβίων 38
Απόλλων 2010 Ακρινής 35
Ακ. Π. Σιάτιστας 33
Αλιάκμων Αιανής 31
Ερμής Ασβεστόπετρας 30
Εθνικός Βατερού 30
ΠΑΟ Κοίλων 16
Κοζάνη 2004 7
Οι επόμενες 2 αγωνιστικές ….
33η Αγωνιστική Ακ. Σιάτιστας – Αναγέννηση Εράτυρας ΑΕ Ελίμεια – ΠΑΟ Κοίλων Μ. Αλ. Άρδασσας – Αλιάκμων Αιανής Απόλλων Ακρινής – ΑΣ Βελβεντό Τιτάν Σερβίων – Εθνικός Βατερού Μακεδονικός Φούφα – Ερμής Ασβεστόπετρας Κοζάνη 2004 – Εορδαϊκός ΑΕ Κοζάνης – ΑΕΠ Καραγιαννίων Ρεπό: ΑΕ Περδίκκα
34η Αγωνιστική (Τελευταία) Αναγέννηση Εράτυρας – ΑΕ Ελίμεια ΑΕ Περδίκκα – Μ. Αλ. Άρδασσας ΠΑΟ Κοίλων – Απόλλων Ακρινής Αλιάκμων Αιανής – Τιτάν Σερβίων ΑΣ Βελβεντό – Μακεδονικός Φούφα Εθνικός Βατερού – Κοζάνη 2004 Ερμής Ασβεστόπετρας – ΑΕΠ Καραγιαννίων Εορδαϊκός – ΑΕ Κοζάνης Ρεπό: Ακ. Σιάτιστας
Β’ κατηγορία (1ος όμιλος)  Άξια πρωταθλήτρια η ομάδα  τουΒοίου Γιορτάζει η Ελατη … Πρωτη φορά στην ιστορία της στην Α΄κατηγορία  Ολα  ανοιχτά στην ουρά 
 25η Αγωνιστική
Μακεδονικός Σιάτιστας – Δόξα Μεσιανής 1-0
Δόξα Ροδιανής – Έλατος Ελάτης 3-4
Ακαδημία Βοΐου – Ερμής Πλατανορέματος 3-0
Πρόοδος Μεταξά – Δόξα Μικροκάστρου 3-2
Απόλλων Αυλών – Αναγέννηση Λιβαδερού 4-3
ΑΜΣ Γαλατινής – ΕΑΣ Ανθότοπου 4-2
ΑΟ Τρανοβάλτου – ΑΕ Κρανιδίων 2-1
Βαθμολογία
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου Η Ένωση 65
Έλατος Ελάτης 59
ΕΑΣ Ανθότοπου 53
Ερμής Πλατανορέματος 47
ΑΜΣ Γαλατινής 44
Μακεδονικός Σιάτιστας 37
Δόξα Ροδιανής 33
Δόξα Μικροκάστρου 31
Απόλλων Αυλών 28
Αναγέννηση Λιβαδερού 27
ΑΕ Κρανιδίων 23
Δόξα Μεσιανής 21
ΑΟ Τρανοβάλτου 20
Πρόοδος Μεταξά 17
Τελευταία Αγωνιστική 26η
Δόξα Ροδιανής – Μακεδονικός Σιάτιστας
Δόξα Μεσιανής – Ακαδημία Βοΐου
Έλατος Ελάτης – Πρόοδος Μεταξά
Ερμής Πλατανορέματος – Απόλλων Αυλών
Δόξα Μικροκάστρου – ΑΜΣ Γαλατινής
Αναγέννηση Λιβαδερού – ΑΟ Τρανοβάλτου
ΑΕ Κρανιδίων – ΕΑΣ Ανθότοπου
Β’ κατηγορία (2ος όμιλος)
Της αυτοκτονίας  γίνεται …….για τη δεύτερη θέση που λες και δε  τη θέλει κανείς 
 25η Αγωνιστική
Ακρίτες Κοζάνης – Άρης Μαυροπηγής 2-1
Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Δαναοί Κοζάνης 0-4
ΑΣ Καρυδίτσας – Βέρμιο Καρυοχωρίου 1-3
ΑΣ Ποντοκώμης – Αναγέννηση Πτολ/δας  1-5
Μ. Αλ. Χαραυγής – Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης 4-1
Πολυνίκης Πτολ/δας – Ηρακλής Κρυόβρυσης 5-2
Αστραπή Κλείτου – Ατρόμητος Πτολ/δας
 (Αναβλήθηκε λόγω πένθους και θα διεξαχθεί το Σάββατο 27/04/2013 και ώρα 17:00 στο γήπεδο του Αργίλου)
Βαθμολογία
Αναγέννηση Πτολ/δας 69
Άρης Μαυροπηγής 46
Ηρακλής Κρυόβρυσης 44
Μ. Αλ. Χαραυγής 42
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 42
Βέρμιο Καρυοχωρίου 38
Πολυνίκης 36
Ατρόμητος Πτολ/δας 36
Ακρίτες Κοζάνης 33
Δαναοί 28
Αστραπή Κλείτου 27
ΑΣ Ποντοκώμης 23
ΑΣ Καρυδίτσας 12
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης 9
Τελευταία Αγωνιστική 26η
Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Ακρίτες Κοζάνης
Άρης Μαυροπηγής – ΑΣ Καρυδίτσας
Δαναοί Κοζάνης – ΑΣ Ποντοκώμης
Βέρμιο Καρυοχωρίου – Μ. Αλ. Χαραυγής
Αναγέννηση Πτολ/δας – Πολυνίκης Πτολ/δας
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης – Αστραπή Κλείτου
Ατρόμητος Πτολ/δας – Ηρακλής Κρυόβρυσης
ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΤΣΙΚΑΣ
ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΣΠΟΡΤ