Αποτελέσματα Σαββατοκύριακου (23-24/03) στα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κοζάνης
Α’ κατηγορία
Έσωσε την παρτίδα στο τέλος η Άρδασσα
Έσωσε την παρτίδα στο τέλος η Άρδασσα
Έπαιξε για την αξιοπρέπειά του ο Φούφας
Επιστροφή στις νίκες για την Ελίμεια … 3-1 την νεανική Κοζάνη 2004
Πήρε το Εορδαϊκό ντέρμπι ο Περδίκκας
Με το μυαλό στον τελικό ο Εορδαϊκός
Μεγάλο διπλό σωτηρίας το Βελβεντό
Σε μπελάδες η Ακαδημία
Νίκησε ΑΕΚ και
σώθηκε η Εράτυρα
σώθηκε η Εράτυρα
Νίκη σωτηρίας
για τα Σέρβια
για τα Σέρβια
Στην πρίζα η
Ακρινή
Ακρινή
Ισοπαλία ελπίδας
το Βατερό
το Βατερό
Σε δύσκολη θέση
η Αιανή
η Αιανή
29η Αγωνιστική
Ακ.
Σιάτιστας - ΑΣ Βελβεντό 2-3
Σιάτιστας - ΑΣ Βελβεντό 2-3
ΑΕ Περδίκκα - Εορδαϊκός
1-0
1-0
Αναγέννηση
Εράτυρας - ΑΕ Κοζάνης 2-1
Εράτυρας - ΑΕ Κοζάνης 2-1
Μ. Αλ.
Άρδασσας - Μακεδονικός Φούφα 2-2
Άρδασσας - Μακεδονικός Φούφα 2-2
Τιτάν
Σερβίων - Απόλλων Ακρινής 2-0
Σερβίων - Απόλλων Ακρινής 2-0
Αλιάκμων
Αιανής - ΦΣ Εθνικός Βατερού 1-1
Αιανής - ΦΣ Εθνικός Βατερού 1-1
ΠΑΟ Κοίλων - Ερμής Ασβεστόπετρας 0-4
ΑΕ Ελίμεια - Κοζάνη 2004
3-1
3-1
Ρεπό: ΑΕΠ
Καραγιαννίων
Καραγιαννίων
Βαθμολογία
Μέγας Αλ.
Άρδασσας 69
Άρδασσας 69
Α.Ε.Π.
Καραγιαννίων 64
Καραγιαννίων 64
Μακεδονικός
Φούφα 54
Φούφα 54
Α.Ε. Ελίμειας 47
Α.Σ. Εορδαϊκός
2007 45
2007 45
Α.Ε. Περδίκκα 43
Αναγέννηση
Εράτυρας 39
Εράτυρας 39
Τιτάν Σερβίων 36
Α.Σ. Βελβεντό 35
Α.Ε. Κοζάνης 35
Ακ. Π. Σιάτιστας
30
30
Εθνικός Βατερού 30
Ερμής
Ασβεστόπετρας 30
Ασβεστόπετρας 30
Απόλλων 2010
Ακρινής 29
Ακρινής 29
Αλιάκμων Αιανής
25
25
ΠΑΟ Κοίλων 16
Κοζάνη 2004 7
Επόμενη αγωνιστική (30η)
Αλιάκμων Αιανής - Ακ. Σιάτιστας
ΑΣ Βελβεντό - ΠΑΟ Κοίλων
Εθνικός Βατερού - ΑΕ Περδίκκα
Ερμής
Ασβεστόπετρας - Αναγέννηση Εράτυρας
Ασβεστόπετρας - Αναγέννηση Εράτυρας
ΑΕ Κοζάνης - ΑΕ Ελίμεια
ΑΕΠ Καραγιαννίων
- Μ. Αλ. Άρδασσας
- Μ. Αλ. Άρδασσας
Κοζάνη 2004 - Απόλλων
Ακρινής
Ακρινής
Μακεδονικός
Φούφα - Τιτάν Σερβίων
Φούφα - Τιτάν Σερβίων
Ρεπό: Εορδαϊκός
Β’ κατηγορία (1ος όμιλος)
Αέρας πέρασε από
τη Γαλατινή το Βόιο
τη Γαλατινή το Βόιο
Πήρε το ντέρμπι
κι ελπίζει ο Ανθότοπος
κι ελπίζει ο Ανθότοπος
Βαριά ήττα για
την Ελάτη
την Ελάτη
Συνεχίζεται
η αγωνιστική άνοδος του Λιβαδερού
η αγωνιστική άνοδος του Λιβαδερού
Μεγάλο διπλό
σωτηρίας για τις Αυλές
σωτηρίας για τις Αυλές
Δε (Χ)άρηκε
κανείς με την ισοπαλία στο Κρανίδια -
Μεσιανή
κανείς με την ισοπαλία στο Κρανίδια -
Μεσιανή
Ζωντανό το
Τρανόβαλτο που νίκησε και ελπίζει
Τρανόβαλτο που νίκησε και ελπίζει
22η Αγωνιστική
Δόξα
Μικροκάστρου – Μακεδονικός Σιάτιστας 2-3
Μικροκάστρου – Μακεδονικός Σιάτιστας 2-3
ΕΑΣ Ανθότοπου –
Έλατος Ελάτης 4-0
Έλατος Ελάτης 4-0
ΑΕ Κρανιδίων –
Δόξα Μεσιανής 2-2
Δόξα Μεσιανής 2-2
Αναγέννηση
Λιβαδερού – Ερμής Πλατανορέματος 3-0
Λιβαδερού – Ερμής Πλατανορέματος 3-0
ΑΟ Τρανοβάλτου –
Δόξα Ροδιανής 4-2
Δόξα Ροδιανής 4-2
ΑΜΣ Γαλατινής –
Ακ. Π. Βοΐου 1-4
Ακ. Π. Βοΐου 1-4
Πρόοδος Μεταξά –
Απόλλων Αυλών 0-2
Απόλλων Αυλών 0-2
Βαθμολογία
Ακαδημία
Ποδοσφαίρου Βοΐου Η Ένωση 56
Ποδοσφαίρου Βοΐου Η Ένωση 56
Έλατος Ελάτης 50
ΕΑΣ Ανθότοπου 47
Ερμής
Πλατανορέματος 43
Πλατανορέματος 43
ΑΜΣ Γαλατινής 38
Δόξα Ροδιανής 33
Μακεδονικός
Σιάτιστας 33
Σιάτιστας 33
Δόξα
Μικροκάστρου 28
Μικροκάστρου 28
Αναγέννηση Λιβαδερού 27
Απόλλων Αυλών 22
ΑΕ Κρανιδίων 20
Δόξα Μεσιανής 18
ΑΟ Τρανοβάλτου 17
Πρόοδος Μεταξά
11
11
Επόμενη αγωνιστική (23η)
Μακεδονικός
Σιάτιστας - Ερμής Πλατανορέματος
Σιάτιστας - Ερμής Πλατανορέματος
Έλατος
Ελάτης - Δόξα Μικροκάστρου
Ελάτης - Δόξα Μικροκάστρου
Δόξα
Μεσιανής - Αναγέννηση Λιβαδερού
Μεσιανής - Αναγέννηση Λιβαδερού
Δόξα
Ροδιανής - ΕΑΣ Ανθότοπου
Ροδιανής - ΕΑΣ Ανθότοπου
Ακαδημία
Βοΐου - ΑΕ Κρανιδίων
Βοΐου - ΑΕ Κρανιδίων
Πρόοδος
Μεταξά - ΑΟ Τρανοβάλτου
Μεταξά - ΑΟ Τρανοβάλτου
Απόλλων
Αυλών - ΑΜΣ Γαλατινής
Αυλών - ΑΜΣ Γαλατινής
Β’ κατηγορία (2ος όμιλος)
Δύσκολες νίκες
για Αναγέννηση και Κρυόβρυση
για Αναγέννηση και Κρυόβρυση
Νέα ήττα για τη
Μαυροπηγή στον Ατρόμητο
Μαυροπηγή στον Ατρόμητο
Διπλό του
Κένταυρου που ελπίζει
Κένταυρου που ελπίζει
Σκόνταψε η
Χαραυγή στη δυνατή Ποντοκώμη
Χαραυγή στη δυνατή Ποντοκώμη
Μπαμ .. της Καρυδίτσας
στον Πολυνίκη
στον Πολυνίκη
22η Αγωνιστική
Ατρόμητος
Πτολ/δας – Άρης Μαυροπηγής 2-1
Πτολ/δας – Άρης Μαυροπηγής 2-1
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης – Βέρμιο Καρυοχωρίου 0-3
ΑΣ Ποντοκώμης – Μ. Αλ. Χαραυγής 3-3
Αστραπή Κλείτου
- Κένταυρος Πρωτοχωρίου 0-2
- Κένταυρος Πρωτοχωρίου 0-2
Ηρακλής
Κρυόβρυσης – Δαναοί Κοζάνης 2-1
Κρυόβρυσης – Δαναοί Κοζάνης 2-1
Αναγέννηση
Πτολ/δας – Ακρίτες Κοζάνης 2-1
Πτολ/δας – Ακρίτες Κοζάνης 2-1
Πολυνίκης
Πτολ/δας – ΑΣ Καρυδίτσας 1-2
Πτολ/δας – ΑΣ Καρυδίτσας 1-2
Βαθμολογία
Αναγέννηση Πτολ/δας 57
Άρης Μαυροπηγής
40
40
Ηρακλής
Κρυόβρυσης 38
Κρυόβρυσης 38
Κένταυρος
Πρωτοχωρίου 36
Πρωτοχωρίου 36
Ατρόμητος
Πτολ/δας 35
Πτολ/δας 35
Μ. Αλ. Χαραυγής
34
34
Πολυνίκης 33
Βέρμιο
Καρυοχωρίου 29
Καρυοχωρίου 29
Ακρίτες Κοζάνης
27
27
Δαναοί 25
Αστραπή Κλείτου
24
24
ΑΣ Ποντοκώμης 19
Ελπίδες ΑΕ
Κοζάνης 8
Κοζάνης 8
ΑΣ Καρυδίτσας 5
Επόμενη αγωνιστική (23η)
Ακρίτες
Κοζάνης - Βέρμιο Καρυοχωρίου
Κοζάνης - Βέρμιο Καρυοχωρίου
Δαναοί
Κοζάνης - Αναγέννηση Πτολ/δας
Κοζάνης - Αναγέννηση Πτολ/δας
Άρης
Μαυροπηγής - Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης
Μαυροπηγής - Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης
Κένταυρος
Πρωτοχωρίου - Ηρακλής Κρυόβρυσης
Πρωτοχωρίου - Ηρακλής Κρυόβρυσης
ΑΣ
Καρυδίτσας - Ατρόμητος Πτολ/δας
Καρυδίτσας - Ατρόμητος Πτολ/δας
ΑΣ
Ποντοκώμης - Αστραπή Κλείτου
Ποντοκώμης - Αστραπή Κλείτου
Μ. Αλ.
Χαραυγής - Πολυνίκης Πτολ/δας
Χαραυγής - Πολυνίκης Πτολ/δας
Γ’
κατηγορία
16η Αγωνιστική
ΑΕ Άνω Κώμης –
Αίας Μικροβάλτου 0-1
Αίας Μικροβάλτου 0-1
Κεραυνός
Πετρανών – Δράση Τσοτυλίου 5-3
Πετρανών – Δράση Τσοτυλίου 5-3
Μ. Αλ.
Λευκοπηγής – Δόξα Λευκόβρυσης 2-0
Λευκοπηγής – Δόξα Λευκόβρυσης 2-0
ΜΑΠΣ Αγ.
Παρασκευής – Ηρακλής Δρεπάνου 2-1
Παρασκευής – Ηρακλής Δρεπάνου 2-1
Ρεπό: Άρης
Καλονερίου
Καλονερίου
Βαθμολογία
ΜΑΠΣ Αγίας
Παρασκευής 39
Παρασκευής 39
Μ. Αλ.
Λευκοπηγής 34
Λευκοπηγής 34
Κεραυνός
Πετρανών 32
Πετρανών 32
Δράση Τσοτυλίου
30
30
Δόξα Λευκόβρυσης
26
26
Αίας Μικροβάλτου
20
20
Άρης Καλονερίου
15
15
Ηρακλής Δρεπάνου
13
13
ΑΕ Άνω Κώμης 9
Αναγέννηση Ανατολικού (αποχώρησε )
* Ο Ηρακλής Δρεπάνου έχει -2 βαθμούς
Επόμενη αγωνιστική (17η)
Άρης Καλονερίου
– Μ. Αλ. Λευκοπηγής
– Μ. Αλ. Λευκοπηγής
Αίας Μικροβάλτου
– Ηρακλής Δρεπάνου
– Ηρακλής Δρεπάνου
Δράση Τσοτυλίου
– ΑΕ Άνω Κώμης
– ΑΕ Άνω Κώμης
Δόξα Λευκόβρυσης
– Κεραυνός Πετρανών
– Κεραυνός Πετρανών
Ρεπό: ΜΑΠΣ Αγίας
Παρασκευής
Παρασκευής