Αποτελέσματα Σαββατοκύριακου (23-24/02/2013) των πρωταθλημάτων ΕΠΣ Κοζάνης
Α’
κατηγορία
Ξεπέρασε
και το εμπόδιο του Βελβεντού η Άρδασσα
Νίκησε
και παραμένει στο κόλπο η ΑΕΠ Καραγιαννίων
και παραμένει στο κόλπο η ΑΕΠ Καραγιαννίων
Ισοπαλία
στο Εορδαϊκό ντέρμπι μεταξύ του Φούφα και του Εορδαϊκού
στο Εορδαϊκό ντέρμπι μεταξύ του Φούφα και του Εορδαϊκού
Τυφώνας ο
Περδίκκας μέσα στην Εράτυρα
Περδίκκας μέσα στην Εράτυρα
Νίκη με ανατροπή
τα Σέρβια
τα Σέρβια
Παρέμεινε
ζωντανή η Ακρινή
ζωντανή η Ακρινή
Δύσκολη
νίκη και βαθμολογική ανάσα για την ΑΕΚ
νίκη και βαθμολογική ανάσα για την ΑΕΚ
Λευκή
ισοπαλία για Ελίμεια και Αιανή
ισοπαλία για Ελίμεια και Αιανή
24η Αγωνιστική
Κοζάνη 2004 - ΑΕ Κοζάνης 2-3
Μακεδονικός Φούφα - Εορδαϊκός 1-1
Τιτάν Σερβίων - Ερμής Ασβεστόπετρας 2-1
Μ. Αλ. Άρδασσας - ΑΣ Βελβεντό 3-0
Αναγέννηση Εράτυρας - ΑΕ Περδίκκα 1-5
ΑΕ Ελίμεια - Αλιάκμων Αιανής 0-0
Μακεδονικός Φούφα - Εορδαϊκός 1-1
Τιτάν Σερβίων - Ερμής Ασβεστόπετρας 2-1
Μ. Αλ. Άρδασσας - ΑΣ Βελβεντό 3-0
Αναγέννηση Εράτυρας - ΑΕ Περδίκκα 1-5
ΑΕ Ελίμεια - Αλιάκμων Αιανής 0-0
Απόλλων Ακρινής - Εθνικός Βατερού 2-0
ΑΕΠ Καραγιαννίων - Ακ. Σιάτιστας 2-1
Ρεπό: ΠΑΟ Κοίλων
Βαθμολογία
Μέγας Αλ. Άρδασσας 60
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 56
Μακεδονικός Φούφα 49
Α.Ε. Ελίμειας 40
Α.Ε. Περδίκκα 37
Α.Σ. Εορδαϊκός 2007 35
Αναγέννηση Εράτυρας 30
Α.Ε. Κοζάνης 29
Μέγας Αλ. Άρδασσας 60
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 56
Μακεδονικός Φούφα 49
Α.Ε. Ελίμειας 40
Α.Ε. Περδίκκα 37
Α.Σ. Εορδαϊκός 2007 35
Αναγέννηση Εράτυρας 30
Α.Ε. Κοζάνης 29
Εθνικός Βατερού 27
Ακ. Π. Σιάτιστας 27
Τιτάν Σερβίων 27
Ακ. Π. Σιάτιστας 27
Τιτάν Σερβίων 27
Απόλλων 2010 Ακρινής 25
Α.Σ. Βελβεντό 24
Ερμής Ασβεστόπετρας 22
Αλιάκμων Αιανής 20
ΠΑΟ Κοίλων 15
Κοζάνη 2004 5
Ερμής Ασβεστόπετρας 22
Αλιάκμων Αιανής 20
ΠΑΟ Κοίλων 15
Κοζάνη 2004 5
Επόμενη Αγωνιστική 25η
Ακ. Σιάτιστας - ΑΕ Κοζάνης
Εορδαϊκός - ΑΕΠ Καραγιαννίων
Ερμής
Ασβεστόπετρας - Κοζάνη
2004
Ασβεστόπετρας - Κοζάνη
2004
Εθνικός Βατερού - Μακεδονικός Φούφα
ΑΣ Βελβεντό - Τιτάν Σερβίων
Αλιάκμων Αιανής - Απόλλων Ακρινής
ΠΑΟ Κοίλων - Μ. Αλ. Άρδασσας
ΑΕ Περδίκκα - ΑΕ Ελίμεια
Ρεπό: Αναγέννηση Εράτυρας
Β΄ Κατηγορία
1ος όμιλος
Πήρε το
ντέρμπι και πλησιάζει την κορυφή η Ελάτη
ντέρμπι και πλησιάζει την κορυφή η Ελάτη
Μεγάλη η
νίκη του Λιβαδερού
νίκη του Λιβαδερού
Νίκησε
και περιμένει γκέλα των πρωτοπόρων ο Ανθότοπος
και περιμένει γκέλα των πρωτοπόρων ο Ανθότοπος
Φωτιές
πετούσε το Μικρόκαστρο
πετούσε το Μικρόκαστρο
Νίκες για
Σιάτιστα και Πλατανόρεμα
Σιάτιστα και Πλατανόρεμα
Διπλό η
Ροδιανή …σε μπελάδες η Μεσιανή
Ροδιανή …σε μπελάδες η Μεσιανή
19ηΑγωνιστική
Δόξα
Μικροκάστρου - Απόλλων Αυλών 5-0
Μικροκάστρου - Απόλλων Αυλών 5-0
ΕΑΣ
Ανθότοπου - ΑΟ Τρανοβάλτου 4-1
Ανθότοπου - ΑΟ Τρανοβάλτου 4-1
Μακεδονικός
Σιάτιστας - ΑΕ Κρανιδίων 3-1
Σιάτιστας - ΑΕ Κρανιδίων 3-1
Αναγέννηση
Λιβαδερού - ΑΜΣ Γαλατινής 2-1
Λιβαδερού - ΑΜΣ Γαλατινής 2-1
Ερμής
Πλατανορέματος - Πρόοδος Μεταξά 3-0
Πλατανορέματος - Πρόοδος Μεταξά 3-0
Έλατος
Ελάτης - Ακαδημία Βοΐου 2-1
Ελάτης - Ακαδημία Βοΐου 2-1
Δόξα
Μεσιανής - Δόξα Ροδιανής 1-3
Μεσιανής - Δόξα Ροδιανής 1-3
Βαθμολογία
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου Η Ένωση 49
Έλατος
Ελάτης 47
Ελάτης 47
ΕΑΣ
Ανθότοπου 41
Ανθότοπου 41
Ερμής
Πλατανορέματος 37
Πλατανορέματος 37
ΑΜΣ
Γαλατινής 35
Γαλατινής 35
Δόξα
Ροδιανής 31
Ροδιανής 31
Μακεδονικός
Σιάτιστας 27
Σιάτιστας 27
Αναγέννηση Λιβαδερού 23
Δόξα
Μικροκάστρου 22
Μικροκάστρου 22
ΑΕ
Κρανιδίων 18
Κρανιδίων 18
Απόλλων
Αυλών 18
Αυλών 18
Δόξα
Μεσιανής 17
Μεσιανής 17
ΑΟ
Τρανοβάλτου 11
Τρανοβάλτου 11
Πρόοδος
Μεταξά 8
Μεταξά 8
Επόμενη
Αγωνιστική 20η
Αγωνιστική 20η
ΕΑΣ Ανθότοπου - Μακεδονικός
Σιάτιστας
Σιάτιστας
ΑΕ Κρανιδίων - Αναγέννηση
Λιβαδερού
Λιβαδερού
ΑΟ Τρανοβάλτου - Δόξα
Μικροκάστρου
Μικροκάστρου
ΑΜΣ Γαλατινής - Ερμής
Πλατανορέματος
Πλατανορέματος
Απόλλων Αυλών - Έλατος
Ελάτης
Ελάτης
Πρόοδος Μεταξά - Δόξα
Μεσιανής
Μεσιανής
Ακαδημία Βοΐου - Δόξα
Ροδιανής
Ροδιανής
2ος όμιλος
Σκόνταψε
η Αναγέννηση … παλικαρίσιο Χ της Χαραυγής
η Αναγέννηση … παλικαρίσιο Χ της Χαραυγής
Ντέρμπι
μόνο στα χαρτιά …μεγάλη νίκη της Μαυροπηγής
μόνο στα χαρτιά …μεγάλη νίκη της Μαυροπηγής
Πήρε το
διπλό κι ανεβαίνει ο Ατρόμητος
διπλό κι ανεβαίνει ο Ατρόμητος
Χείμαρρος
οι Δαναοί
οι Δαναοί
Νίκη
Ελπίδας για τις Ελπίδες
Ελπίδας για τις Ελπίδες
Αγγλικό
σκορ στην Κρυόβρυση
σκορ στην Κρυόβρυση
19ηΑγωνιστική
Βέρμιο
Καρυοχωρίου - ΑΣ Ποντοκώμης δ.δ.
Καρυοχωρίου - ΑΣ Ποντοκώμης δ.δ.
Άρης
Μαυροπηγής - Κένταυρος Πρωτοχωρίου 5-0
Μαυροπηγής - Κένταυρος Πρωτοχωρίου 5-0
Ακρίτες
Κοζάνης - Ατρόμητος Πτολ/δας 1-3
Κοζάνης - Ατρόμητος Πτολ/δας 1-3
Ελπίδες
ΑΕ Κοζάνης - Πολυνίκης Πτολ/δας 2-1
ΑΕ Κοζάνης - Πολυνίκης Πτολ/δας 2-1
Ηρακλής
Κρυόβρυσης - Αστραπή Κλείτου 3-3
Κρυόβρυσης - Αστραπή Κλείτου 3-3
Αναγέννηση
Πτολ/δας - Μ. Αλ. Χαραυγής 1-1
Πτολ/δας - Μ. Αλ. Χαραυγής 1-1
Δαναοί Κοζάνης - ΑΣ Καρυδίτσας 4-0
Βαθμολογία
Αναγέννηση Πτολ/δας 53
Ηρακλής
Κρυόβρυσης 38
Κρυόβρυσης 38
Άρης
Μαυροπηγής 37
Μαυροπηγής 37
Κένταυρος
Πρωτοχωρίου 33
Πρωτοχωρίου 33
Πολυνίκης
29
29
Ατρόμητος
Πτολ/δας 29
Πτολ/δας 29
Μ. Αλ.
Χαραυγής 28
Χαραυγής 28
Δαναοί 25
Βέρμιο
Καρυοχωρίου 22
Καρυοχωρίου 22
Ακρίτες
Κοζάνης 21
Κοζάνης 21
Αστραπή
Κλείτου 20
Κλείτου 20
ΑΣ
Ποντοκώμης 16
Ποντοκώμης 16
Ελπίδες
ΑΕ Κοζάνης 8
ΑΕ Κοζάνης 8
ΑΣ
Καρυδίτσας 5
Καρυδίτσας 5
* Το Βέρμιο Καρυοχωρίου και ΑΣ Ποντοκώμης
έχουν από έναν αγώνα λιγότερο
έχουν από έναν αγώνα λιγότερο
Επόμενη Αγωνιστική 20η
Ηρακλής Κρυόβρυσης - Ακρίτες
Κοζάνης
Κοζάνης
Ατρόμητος Πτολ/δας - Ελπίδες
ΑΕ Κοζάνης
ΑΕ Κοζάνης
Αστραπή Κλείτου - Αναγέννηση
Πτολ/δας
Πτολ/δας
Πολυνίκης Πτολ/δας - Βέρμιο
Καρυοχωρίου
Καρυοχωρίου
Μ. Αλ. Χαραυγής - Δαναοί
Κοζάνης
Κοζάνης
ΑΣ Ποντοκώμης - Άρης
Μαυροπηγής
Μαυροπηγής
ΑΣ Καρυδίτσας - Κένταυρος
Πρωτοχωρίου
Πρωτοχωρίου
Γ’
κατηγορία
κατηγορία
Έκανε την
έκπληξη η Άνω Κώμη … σκόνταψε η Λευκοπηγή
έκπληξη η Άνω Κώμη … σκόνταψε η Λευκοπηγή
Επέστρεψε
στις επιτυχίες η Αγία Παρασκευή
στις επιτυχίες η Αγία Παρασκευή
Πήρε
μεγάλο διπλό η Λευκόβρυση
μεγάλο διπλό η Λευκόβρυση
Συνεχίζεται
ο κατήφορος για τον Αία Μικροβάλτου
ο κατήφορος για τον Αία Μικροβάλτου
13η Αγωνιστική
Δράση
Τσοτυλίου - Ηρακλής Δρεπάνου δ.δ.
Τσοτυλίου - Ηρακλής Δρεπάνου δ.δ.
ΜΑΠΣ
Αγίας Παρασκευής - Άρης Καλονερίου 4-0
Αγίας Παρασκευής - Άρης Καλονερίου 4-0
Αίας
Μικροβάλτου - Δόξα Λευκόβρυσης 1-2
Μικροβάλτου - Δόξα Λευκόβρυσης 1-2
ΑΕ Άνω
Κώμης - Μ. Αλ. Λευκοπηγής 2-2
Κώμης - Μ. Αλ. Λευκοπηγής 2-2
Ρεπό:
Κεραυνός Πετρανών
Κεραυνός Πετρανών
Βαθμολογία
ΜΑΠΣ
Αγίας Παρασκευής 32
Αγίας Παρασκευής 32
Μ. Αλ.
Λευκοπηγής 27
Λευκοπηγής 27
Κεραυνός
Πετρανών 25
Πετρανών 25
Δράση Τσοτυλίου
24
24
Δόξα
Λευκόβρυσης 20
Λευκόβρυσης 20
Αίας
Μικροβάλτου 17
Μικροβάλτου 17
Ηρακλής
Δρεπάνου 15
Δρεπάνου 15
ΑΕ Άνω
Κώμης 8
Κώμης 8
Άρης
Καλονερίου 6
Καλονερίου 6
Αναγέννηση
Ανατολικού (αποχώρησε )
Ανατολικού (αποχώρησε )
*Δράση Τσοτυλίου και Ηρακλής Δρεπάνου έχουν από έναν αγώνα
λιγότερο
λιγότερο
Επόμενη Αγωνιστική 14η
Ηρακλής
Δρεπάνου – Δόξα Λευκόβρυσης
Δρεπάνου – Δόξα Λευκόβρυσης
Άρης
Καλονερίου – Αίας Μικροβάλτου
Καλονερίου – Αίας Μικροβάλτου
ΜΑΠΣ
Αγίας Παρασκευής – ΑΕ Άνω Κώμης
Αγίας Παρασκευής – ΑΕ Άνω Κώμης
Μ. Αλ.
Λευκοπηγής – Κεραυνός Πετρανών
Λευκοπηγής – Κεραυνός Πετρανών
Ρεπό: Δράση Τσοτυλίου