Αποτελέσματα Σαββατοκύριακου στα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κοζάνης
στιγμιότυπο του αγώνα Κοζάνη 2004 - Απόλλων Ακρινής 1-2 |
Α’ κατηγορία - Στις φλόγες το πρωτάθλημα
Μεγάλη νίκη και πλησιάζει την κορυφή η ΑΕΠ Καραγιαννίων
Έσπασε το αήττητο της Άρδασσας
Δεν παραδίδεται η Αιανή
Νίκη σωτηρίας για ΑΕΚ και Βελβεντό
Έβαλαν σε μπελάδες την Ασβεστόπετρα και το Βατερό η
Εράτυρα και ο Περδίκκας
Ζωντανή η Ακρινή
Κράτησε στην πρίζα τα Σέρβια ο Φούφας
Έβαλαν σε μπελάδες την Ασβεστόπετρα και το Βατερό η
Εράτυρα και ο Περδίκκας
Ζωντανή η Ακρινή
Κράτησε στην πρίζα τα Σέρβια ο Φούφας
30η αγωνιστική
ΑΣ Βελβεντό - ΠΑΟ Κοίλων
5-1
5-1
Εθνικός Βατερού - ΑΕ Περδίκκα 2-4
Ερμής Ασβεστόπετρας - Αναγέννηση Εράτυρας 1-3
ΑΕ Κοζάνης - ΑΕ Ελίμεια
2-0
2-0
Κοζάνη 2004 - Απόλλων
Ακρινής 1-2
Ακρινής 1-2
Μακεδονικός Φούφα - Τιτάν Σερβίων 2-0
Αλιάκμων Αιανής - Ακ. Σιάτιστας 2-1
ΑΕΠ Καραγιαννίων - Μ. Αλ. Άρδασσας 2-1
Ρεπό: Εορδαϊκός
Βαθμολογία
Μέγας Αλ. Άρδασσας 69
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 67
Μακεδονικός Φούφα 54
Α.Ε. Ελίμειας 47
Α.Ε. Περδίκκα 46
Α.Σ. Εορδαϊκός 2007 45
Αναγέννηση Εράτυρας 42
Α.Ε. Κοζάνης 38
Α.Σ. Βελβεντό 38
Τιτάν Σερβίων 36
Απόλλων 2010 Ακρινής 32
Ακ. Π. Σιάτιστας 30
Ερμής Ασβεστόπετρας 30
Εθνικός Βατερού 30
Αλιάκμων Αιανής 28
ΠΑΟ Κοίλων 16
Κοζάνη 2004 7
Επόμενη Αγωνιστική (31η)
Ακ. Σιάτιστας - ΠΑΟ Κοίλων
ΑΕ Περδίκκα - Αλιάκμων Αιανής
Αναγέννηση Εράτυρας - ΑΣ Βελβεντό
ΑΕ Ελίμεια - Ερμής Ασβεστόπετρας
Μ. Αλ. Άρδασσας - Εορδαϊκός
Απόλλων Ακρινής - ΑΕ Κοζάνης
Τιτάν Σερβίων - ΑΕΠ Καραγιαννίων
Κοζάνη
2004 - Μακεδονικός Φούφα
2004 - Μακεδονικός Φούφα
Ρεπό: Εθνικός Βατερού
Β’ κατηγορία (1ος όμιλος)
Αφεντικό το
Βόιο
Βόιο
Επέστρεψε στις
επιτυχίες η Ελάτη και στη δεύτερη θέση
επιτυχίες η Ελάτη και στη δεύτερη θέση
Αγγλικό σκορ
και μεγάλο διπλό ο Ανθότοπος στη Ροδιανή
και μεγάλο διπλό ο Ανθότοπος στη Ροδιανή
23η αγωνιστική
Ακαδημία Βοΐου - ΑΕ Κρανιδίων 2-0
Δόξα Ροδιανής - ΕΑΣ Ανθότοπου 3-4
Μακεδονικός Σιάτιστας - Ερμής Πλατανορέματος 2-2
Έλατος Ελάτης - Δόξα Μικροκάστρου 2-0
Δόξα Μεσιανής - Αναγέννηση Λιβαδερού 2-1
Πρόοδος Μεταξά - ΑΟ Τρανοβάλτου 1-0
Απόλλων Αυλών - ΑΜΣ Γαλατινής 3-2
Βαθμολογία
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου Η
Ένωση 59
Ένωση 59
Έλατος Ελάτης 53
ΕΑΣ Ανθότοπου50
Ερμής Πλατανορέματος 44
ΑΜΣ Γαλατινής 38
Μακεδονικός Σιάτιστας 34
Μακεδονικός Σιάτιστας 34
Δόξα Ροδιανής 33
Δόξα Μικροκάστρου 28
Αναγέννηση Λιβαδερού 27
Απόλλων Αυλών 25
Δόξα Μεσιανής 21
ΑΕ Κρανιδίων 20
ΑΟ Τρανοβάλτου 17
Πρόοδος Μεταξά 14
Επόμενη Αγωνιστική (24η)
Έλατος Ελάτης - Μακεδονικός Σιάτιστας
Ερμής Πλατανορέματος - Δόξα Μεσιανής
Δόξα Μικροκάστρου - Δόξα Ροδιανής
Αναγέννηση Λιβαδερού - Ακαδημία Βοΐου
ΕΑΣ Ανθότοπου - Πρόοδος Μεταξά
ΑΕ Κρανιδίων - Απόλλων Αυλών
ΑΜΣ Γαλατινής - ΑΟ Τρανοβάλτου
Β’ κατηγορία (2ος όμιλος)
Επέστρεψε στις
νίκες και στη δεύτερη θέση η Μαυροπηγή
Άνετη νίκη της Χαραυγής
Πήρε το διπλό και ανέβηκε το Καρυοχώρι
νίκες και στη δεύτερη θέση η Μαυροπηγή
Άνετη νίκη της Χαραυγής
Πήρε το διπλό και ανέβηκε το Καρυοχώρι
23η αγωνιστική
Μ. Αλ. Χαραυγής - Πολυνίκης Πτολ/δας 3-0
Ακρίτες Κοζάνης - Βέρμιο Καρυοχωρίου 1-2
Άρης Μαυροπηγής - Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης 5-1
Δαναοί Κοζάνης - Αναγέννηση Πτολ/δας 1-2
Κένταυρος Πρωτοχωρίου - Ηρακλής Κρυόβρυσης 3-1
ΑΣ Καρυδίτσας - Ατρόμητος Πτολ/δας 2-1
*τα γκολ της Καρυδίτσας πέτυχαν ο Νεοφυτίδης Αργύριος και Βακουφτσής Κωνσταντίνος
*τα γκολ της Καρυδίτσας πέτυχαν ο Νεοφυτίδης Αργύριος και Βακουφτσής Κωνσταντίνος
ΑΣ Ποντοκώμης - Αστραπή Κλείτου 5-1
Βαθμολογία
Αναγέννηση Πτολ/δας 63
Άρης Μαυροπηγής 43
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 42
Ηρακλής Κρυόβρυσης 41
Μ. Αλ. Χαραυγής 38
Ατρόμητος Πτολ/δας 35
Βέρμιο Καρυοχωρίου 35
Πολυνίκης 33
Ακρίτες Κοζάνης 27
Δαναοί 25
Αστραπή Κλείτου 24
ΑΣ Ποντοκώμης 23
ΑΣ Καρυδίτσας 11
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης 8
Επόμενη
Αγωνιστική (24η)
Αγωνιστική (24η)
Δαναοί Κοζάνης - Ακρίτες Κοζάνης
Βέρμιο Καρυοχωρίου - Άρης Μαυροπηγής
Αναγέννηση Πτολ/δας - Κένταυρος Πρωτοχωρίου
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης - ΑΣ Καρυδίτσας
Ηρακλής Κρυόβρυσης - ΑΣ Ποντοκώμης
Ατρόμητος Πτολ/δας - Μ. Αλ. Χαραυγής
Πολυνίκης Πτολ/δας - Αστραπή Κλείτου
Γ’
κατηγορία
κατηγορία
Όλα ανοιχτά
για τη δεύτερη θέση
Με νίκες προχώρησαν οι
μνηστήρες της
για τη δεύτερη θέση
Με νίκες προχώρησαν οι
μνηστήρες της
17η αγωνιστική
Άρης Καλονερίου – Μ. Αλ.
Λευκοπηγής 2-4
Λευκοπηγής 2-4
Αίας Μικροβάλτου – Ηρακλής
Δρεπάνου 2-1
Δρεπάνου 2-1
Δράση Τσοτυλίου – ΑΕ Άνω Κώμης
3-1
3-1
Δόξα Λευκόβρυσης – Κεραυνός
Πετρανών 0-2
Πετρανών 0-2
Ρεπό: ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής
Βαθμολογία
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής42
Μ. Αλ. Λευκοπηγής 37
Κεραυνός Πετρανών 35
Δράση Τσοτυλίου 33
Δόξα Λευκόβρυσης 26
Αίας Μικροβάλτου 23
Άρης Καλονερίου 15
Ηρακλής Δρεπάνου 13
ΑΕ Άνω Κώμης 9
Αναγέννηση Ανατολικού (αποχώρησε )
* Ο Ηρακλής Δρεπάνου έχει -2 βαθμούς
Επόμενη Αγωνιστική (18η)
Μ. Αλ. Λευκοπηγής – ΜΑΠΣ Αγίας
Παρασκευής
Παρασκευής
Δόξα Λευκόβρυσης – Δράση
Τσοτυλίου
Τσοτυλίου
Ηρακλής Δρεπάνου – ΑΕ Άνω Κώμης
Κεραυνός Πετρανών – Άρης
Καλονερίου
Καλονερίου
Ρεπό: Αίας Μικροβάλτου