Αρχική

Αποτελέσματα και βαθμολογίες στην ΕΠΣ Κοζάνης το Σαββατοκύριακο 03-04/11/2012

Η ομάδα της Ελίμειας όπως παρατάχθηκε στο παιχνίδι με την Άρδασσα
matiesstasport  Α' Κατηγορία
Έχασε βαθμούς η Άρδασσα 
Νίκησε κι άνοιξε τη διαφορά η ΑΕΠ
Μεγάλα διπλά για Βατερό και Βελβεντό
Πρώτη νίκη για ΠΑΟ Κοίλων
Πήρε το Εορδαϊκό ντέρμπι ο Φούφας
Ακόμα σκοράρει ο Τιτάν
Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Ασβεστόπετρα και Σιάτιστα
10η   Αγωνιστική
Μακεδονικός Φούφα – ΑΕ Περδίκκα 1-0
Κοζάνη 2004  – ΠΑΟ Κοίλων 1-2
ΑΕ Κοζάνης – ΑΣ Βελβεντό 0-1
Τιτάν Σερβίων – Αναγέννηση Εράτυρας 6-1
Ερμής Ασβεστόπετρας – Ακ. Σιάτιστας 1-1
Εορδαϊκός – Εθνικός Βατερού 0-1
ΑΕ Ελίμεια - Μ. Αλ. Άρδασσας 1-1
ΑΕΠ Καραγιαννίων – Αλιάκμων Αιανής 3-0
Ρεπό: Απόλλων Ακρινής
Βαθμολογία
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 28
Μέγας Αλ. Άρδασσας 25
Μακεδονικός Φούφα 20
Α.Ε. Ελίμειας 17
Α.Ε. Κοζάνης 16
Α.Σ. Εορδαϊκός 2007 15
Α.Ε. Περδίκκα 14
Εθνικός Βατερού 14
Ερμής Ασβεστόπετρας 13
Αλιάκμων Αιανής 12
Ακ. Π. Σιάτιστας 10
Τιτάν Σερβίων 9
Αναγέννηση Εράτυρας 8
Α.Σ. Βελβεντό 8
ΠΑΟ Κοίλων 7
Απόλλων 2010 Ακρινής 4
Κοζάνη 2004 2
Β΄ κατηγορία  (1ος όμιλος)
Πήρε το ντέρμπι το Βόιο  1-2 μέσα στη Ροδιανή
7η  Αγωνιστική 
Δόξα Μικροκάστρου – ΑΟ Τρανοβάλτου 6-1  
Δόξα Ροδιανής - Ακαδημία Βοΐου 1-2
Μακεδονικός Σιάτιστας – ΕΑΣ Ανθότοπου 3-4
Δόξα Μεσιανής – Πρόοδος Μεταξά  1-0
Έλατος Ελάτης – Απόλλων Αυλών 2-0
Ερμής Πλατανορέματος – ΑΜΣ Γαλατινής 0-1
Αναγέννηση Λιβαδερού – ΑΕ Κρανιδίων 2-1
Βαθμολογία
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου Η Ένωση 19
Α.Μ.Σ. Γαλατινής 16
Έλατος Ελάτης 14
Ε.Α.Σ. Ανθότοπου 14
Δόξα Ροδιανής 13
Ερμής Πλατανορέματος 13
Δόξα Μεσιανής 10Μακεδονικός Σιάτιστας 9
Απόλλων Αυλών 8
Πρόοδος Μεταξά 7
Α.Ε. Κρανιδίων 7
Δόξα Μικροκάστρου 6
Αναγέννηση Λιβαδερού 4
Α.Ο. Τρανοβάλτου 0
Β΄ κατηγορία  (2ος όμιλος)
Το βιολί της η Αναγέννηση Πτολεμαΐδας εφτά στα εφτά
7η  Αγωνιστική 
Ακρίτες Κοζάνης – Ηρακλής Κρυόβρυσης 1-5
Βέρμιο Καρυοχωρίου – Πολυνίκης Πτολ/0-0
Αναγέννηση Πτολ/δας – Αστραπή Κλείτου 6-0
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης – Ατρόμητος Πτολ/δας 0-1
Κένταυρος Πρωτοχωρίου – ΑΣ Καρυδίτσας 3-0
Δαναοί Κοζάνης – Μ. Αλ. Χαραυγής 1-3
Άρης Μαυροπηγής – ΑΣ Ποντοκώμης 3-2
Βαθμολογία
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 21
Πολυνίκης 15
Ηρακλής Κρυόβρυσης 14
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 14
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 11
Φ.Σ. Αστραπή Κλείτου 8
Ακρίτες Κοζάνης 8
Δαναοί 2004 Κοζάνης 8
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής 8
Άρης Μαυροπηγής 8
Βέρμιο Καρυοχωρίου 7
Α.Σ. Ποντοκώμης 5
Α.Σ. Καρυδίτσας 4
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 1
Γ’ κατηγορία
Νέα νίκη για την Αγία Παρασκευή
 5η  Αγωνιστική
Κεραυνός Πετρανών – Μ. Αλ. Λευκοπηγής 2-1
Δόξα Λευκόβρυσης – Ηρακλής Δρεπάνου  3-1
ΑΕ Άνω Κώμης – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 0-2
Αίας Μικροβάλτου – Άρης Καλονερίου  6-1
Δράση Τσοτυλίου – Αναγέννηση Ανατολικού 1-1
Βαθμολογία
Μ.Α.Π.Σ. Αγίας Παρασκευής 15
Αίας Μικροβάλτου 11
Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής 10
Δράση Τσοτυλίου 8
Δόξα Λευκόβρυσης 7
Αναγέννηση Ανατολικού 7
Ηρακλής Δρεπάνου  6
Α .Ε. Άνω Κώμης 4
Κεραυνός Πετρανών 3
Άρης Καλονερίου 0                           http://matiesstasport.blogspot.gr