Αρχική

Αποτελέσματα & Βαθμολογίες Σαββατοκύριακου (17-18/11) στην ΕΠΣ Κοζάνης

  Ισόπαλο το εορδαϊκό ντέρμπι. Η Άρδασσα έΧασε την ευκαιρία να πιάσει στην κορυφή την ΑΕΠ Καραγιαννίων
http://matiesstasport.blogspot.gr
Α’ κατηγορία
12η  αγωνιστική 
Ερμής Ασβεστόπετρας – ΠΑΟ Κοίλων 2-2   
ΑΕ Κοζάνης – Αναγέννηση Εράτυρας 3-1   
ΦΣ Εθνικός Βατερού – Αλιάκμων Αιανής 1-1   
ΑΣ Βελβεντό – Ακ. Σιάτιστας  2-0
Μακεδονικός Φούφα - Μ. Αλ. Άρδασσας  2-2
Απόλλων Ακρινής – Τιτάν Σερβίων  2-1
Κοζάνη 2004  – ΑΕ Ελίμεια  1-1
Εορδαϊκός – ΑΕ Περδίκκα 1-1
Ρεπό: ΑΕΠ Καραγιαννίων
Βαθμολογία
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 31
Μέγας Αλ. Άρδασσας 29
Α.Ε. Κοζάνης 22
Μακεδονικός Φούφα 21
Α.Ε. Ελίμειας 21
Α.Σ. Εορδαϊκός 2007 19
Α.Ε. Περδίκκα 15
Εθνικός Βατερού 15
Α.Σ. Βελβεντό 14
Ερμής Ασβεστόπετρας 14
Ακ. Π. Σιάτιστας 13
Αλιάκμων Αιανής 13
Τιτάν Σερβίων 9
Αναγέννηση Εράτυρας 9
ΠΑΟ Κοίλων 8
Απόλλων 2010 Ακρινής 7
Κοζάνη 2004 4
Β’ κατηγορία
(1ος όμιλος)
9η αγωνιστική  
Δόξα Ροδιανής – ΑΟ Τρανοβάλτου  5-1
Ακαδημία Βοΐου – ΑΜΣ Γαλατινής  1-0
Έλατος Ελάτης – ΕΑΣ Ανθότοπου 1-0  
Μακεδονικός Σιάτιστας – Δόξα Μικροκάστρου 3-0
Ερμής Πλατανορέματος – Αναγέννηση Λιβαδερού 4-1
Δόξα Μεσιανής – ΑΕ Κρανιδίων 0-2  
Απόλλων Αυλών Πρόοδος Μεταξά 3-0
Βαθμολογία
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου Η Ένωση 25
Έλατος Ελάτης 20
Α.Μ.Σ. Γαλατινής 19
Ερμής Πλατανορέματος 17
Δόξα Ροδιανής 16
Ε.Α.Σ. Ανθότοπου 15
Μακεδονικός Σιάτιστας 15
Απόλλων Αυλών 14
Α.Ε. Κρανιδίων 11
Δόξα Μεσιανής 10
Πρόοδος Μεταξά 7
Δόξα Μικροκάστρου 7
Αναγέννηση Λιβαδερού 4
Α.Ο. Τρανοβάλτου 0
(2ος όμιλος)
9η  αγωνιστική  
Βέρμιο Καρυοχωρίου – Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης  1-0
Ακρίτες Κοζάνης – Αναγέννηση Πτολ/δας  0-0
Μ. Αλ. Χαραυγής – ΑΣ Ποντοκώμης 3-3
Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Αστραπή Κλείτου 4-0
Δαναοί Κοζάνης – Ηρακλής Κρυόβρυσης 0-2
Άρης Μαυροπηγής – Ατρόμητος Πτολ/δας 2-1
ΑΣ Καρυδίτσας – Πολυνίκης Πτολ/δας 0-8
Βαθμολογία
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 25
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 20
Πολυνίκης 18
Ηρακλής Κρυόβρυσης 17
Άρης Μαυροπηγής 14
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 14
Ακρίτες Κοζάνης 12
Φ.Σ. Αστραπή Κλείτου 11
Βέρμιο Καρυοχωρίου 10
Α.Σ. Ποντοκώμης 9
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής 9
Δαναοί 2004 Κοζάνης 8
Α.Σ. Καρυδίτσας 4
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 1
Γ΄ κατηγορία
7η  αγωνιστική
Αίας Μικροβάλτου – ΑΕ Άνω Κώμης  2-0
Άρης Καλονερίου – Αναγέννηση Ανατολικού  2-4
Ηρακλής Δρεπάνου – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 3-5
Δόξα Λευκόβρυσης – Μ. Αλ. Λευκοπηγής 1-2
Δράση Τσοτυλίου – Κεραυνός Πετρανών 1-3
Βαθμολογία
Μ.Α.Π.Σ. Αγίας Παρασκευής 21
Αίας Μικροβάλτου 14
Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής 14
Δόξα Λευκόβρυσης 10
Αναγέννηση Ανατολικού 10
Δράση Τσοτυλίου 9
Κεραυνός Πετρανών 9
Ηρακλής Δρεπάνου  6
Α .Ε. Άνω Κώμης 4
Άρης Καλονερίου 3                                     http://matiesstasport.blogspot.gr