Ασύλληπτο παιχνίδι από τους Bucks και τον Γιάννη Αντετοκούνμπο που κέρδισαν τους Cavaliers 117-102  με εξαιρετική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο. 9 καρφώματα από τον Γιάννη Αντετοκούνμπο που έβαλε 38 πόντους, 9 rebound και 6 assist.

Η ομάδα με το δεύτερο καλύτερο ρεκόρ στο NBA υποδέχθηκε τα ξημερώματα του Σαββάτου (26/11) την ομάδα με το τρίτο καλύτερο ρεκόρ στο πρωτάθλημα. Oι Bucks (13-5) επικράτησαν  με 117-102  των Cavaliers (12-7), χάρη σε μια ΕΠΙΚΗ τρίτη περίοδο (35-10) και στο ασύλληπτο show του Γιάννη Αντετοκούνμπο,

Ο Γιάννης είχε 9 πόντους στην πρώτη περίοδο, έμεινε πολλή ώρα στον πάγκο στη δεύτερη, γύρισε για να πατήσει ξανά το γκάζι όμως οι Μπακς είχαν μείνει πολύ πίσω. Στο τρίτο δωδεκάλεπτο έκανε ασύλληπτα πράγματα για να φτάσει τους 31 και να τελειώσει το παιχνίδι με 38 πόντους.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είχε  σε σχεδόν 31 λεπτά συμμετοχής 38 πόντους (11/17 δίποντα, 2/3 τρίποντα, 10/14 βολές), 9 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 2 μπλοκ, 3 λάθη, 3 φάουλ, 9 κερδισμένα φάουλ και +15 στο ranking

Για τους Cavaliers πρώτος σκόρερ ήταν ο Donovan Mitchell με 29 πόντους (6/13 δίποντα, 5/11 τρίποντα, 2/2 βολές).

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-30, 52-63, 87-73, 117-102

Δείτε τα στατιστικά του αγώνα εδώ

Τα ομαδικά στατιστικά των Μιλγουόκι Μπακς: 27/51 δίποντα, 15/32 τρίποντα, 18/25 βολές, 55 ριμπάουντ, 27 ασίστ, 4 κλεψίματα, 9 μπλοκ, 13 λάθη, 22 φάουλ

Τα ομαδικά στατιστικά των Κλίβελαντ Καβαλίερς: 22/54 δίποντα, 12/33 τρίποντα, 22/26 βολές, 50 ριμπάουντ, 12 ασίστ, 9 κλεψίματα, 2 μπλοκ, 9 λάθη, 17 φάουλ

The post Ανατροπή για Bucks και νίκη επί των Cavaliers με ασύλληπτη εμφάνιση του Γιάννη Αντετοκούνμπο (vid) appeared first on Basketblog.