Cleveland Cavaliers

H… ανάσα στον Doncic (+vids)

Ο Luka Doncic είναι ένας από τους σούπερ σταρ του ΝΒΑ που έχουν την τύχη να βλέπουν την ομάδα τους να δημιουργεί επ’ ακριβώς τις κατάλληλες συνθήκες για να μεγαλουργήσουν οι ίδιοι ατομικά. Ωστόσο, στην περίπτωση του Σλοβενου πρέπει να μπουν άμεσα στην εξίσωση του εκάστοτε αγώνα και οι “δεύτεροι” προκειμένου πέραν των στατιστικών να γράφει και πολλές νίκες το φαβορί για το φετινό βραβείο του MVP. Και στα τελευταία ματς, ο περίγυρος των Mavs κάνει ακριβώς αυτό που πρέπει οδηγώντας τον οργανισμό του Τέξας σε ένα νικηφόρο σερί τριών αγώνων εδώ και τέσσερις ημέρες.

Έφυγαν με το διπλό οι Cavaliers, σταθερά πρώτοι οι Celtics, τρίτη σερί νίκη των Heat (vids)

Detroit Pistons-Cleveland Cavaliers 94-102

Αν και δυσκολεύτηκαν στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης, εν τέλει οι Cavaliers απέδρασαν από την έδρα των Pistons με 102-94. Με αυτή τη νίκη, οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται στη τρίτη θέση με ρεκόρ 13-7. Τους δύο βαθμούς της νίκης ουσιαστικά έδωσε ο Mitchell ο οποίος για ακόμη ένα παιχνίδι ήταν ο πρωταγωνιστής. Πέτυχε 32 πόντους και ήταν καθοριστικός σε πολλές φάσεις της ομάδας του. Από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Bagley με 19.

Δείτε τα στατιστικά του αγώνα ΕΔΩ.

Ανατροπή για Bucks και νίκη επί των Cavaliers με ασύλληπτη εμφάνιση του Γιάννη Αντετοκούνμπο (vid)

Ασύλληπτο παιχνίδι από τους Bucks και τον Γιάννη Αντετοκούνμπο που κέρδισαν τους Cavaliers 117-102  με εξαιρετική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο. 9 καρφώματα από τον Γιάννη Αντετοκούνμπο που έβαλε 38 πόντους, 9 rebound και 6 assist.

Η ομάδα με το δεύτερο καλύτερο ρεκόρ στο NBA υποδέχθηκε τα ξημερώματα του Σαββάτου (26/11) την ομάδα με το τρίτο καλύτερο ρεκόρ στο πρωτάθλημα. Oι Bucks (13-5) επικράτησαν  με 117-102  των Cavaliers (12-7), χάρη σε μια ΕΠΙΚΗ τρίτη περίοδο (35-10) και στο ασύλληπτο show του Γιάννη Αντετοκούνμπο,

Νίκη για τους Bucks επί τους Cavaliers με εξαιρετικό Lopez και μέτρια εμφάνιση του Γιάννη Αντετοκούνμπο (vid)

Οι Bucks (11-3) μετά από ένα σερί 2 ηττών κέρδισαν τους Cavaliers (8-6) 113-96. Επικός Brook Lopez με 29 πόντους με χλιαρή εμφάνιση για τον Γιάννη Αντετοκούνμπο.

Οι Bucks κέρδισαν τους Cavaliers 113-96 με τον Lopez και τον Nwora στην περιφέρεια να ξεχωρίζουν ενώ ο Γιάννης  Αντετοκούνμπο άγγιξε το  triple-double.

O Γιάννης Αντετοκούνμπο σε 31 λεπτά συμμετοχής είχε  16 πόντους (6/16 δίποντα, 0/2 τρίποντα, 4/11 βολές), 12 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 2 λάθη,  1 φάουλ, +10 στο rating και 33.2 USG% χάνοντας για 2 assist το triple-double