Αρχική | Ιστολόγια | Το ιστολόγιο του/της vasilis

FOOTBALL LEAGUE 2 –22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΤΡΑΒΟΠΑΤΗΣΑΝ ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ ΚΑΙ ΚΟΖΑΝΗ

Εντός έδρας ισοπαλίες είχε η αγωνιστική για Εορδαϊκό και Κοζάνη που δεν μπόρεσαν να κάμψουν την αντίσταση Ναυπακτιακού Αστέρα και Ζακύνθου αντίστοιχα.

Στο Φιλώτα ο Εορδαϊκός βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ αλλά κατάφερε και τις δύο να ισοφαρίσει, αλλά μέχρι εκεί.

Στην Κοζάνη η τοπική ομάδα δεν μπόρεσε να κάμψει την αντίσταση της σκληροτράχηλης Ζακύνθου και έμεινε  στο 0-0.

Είναι χαρακτηριστικό πως στα παιχνίδια του πρώτου γύρου και οι δύο ομάδες μας είχαν πάρει το «διπλό».

Τα αποτελέσματα:

 

 

Μακεδονικός

Φωκικός

0

1

Πόντιοι Κατερίνης

Αετός Σκύδρας

14

Φεβ.

Εορδαϊκός

Ναυπακτιακός Αστέρας

2

2

Οδυσσέας Αναγέννησης

Καλλονή ΑΕΛ

1

1

Αναγέννηση Επανομής

Εθνικός Φιλιππιάδας

2

2

Κοζάνη

Ζάκυνθος

0

0

Τύρναβος

Δόξα Κρανούλας

0

0

Αναγέννηση Γιαννιτσών

Νίκη Βόλου

1

0

Ρεπό

Μέγας Αλέξανδρος Ηράκλειας

 

 

 

Η βαθμολογία

 

ΟΜΑΔΕΣ

Ν

Ι

Η

ΤΕΡΜΑΤΑ

Β

1

Καλλονή ΑΕΛ

10

7

3

23

11

37

2

Αναγέννηση Επανομής

9

9

3

30

17

36

3

Φωκικός

10

5

5

30

19

35

4

Αναγέννηση Γιαννιτσών

9

8

4

16

14

35

5

Νίκη Βόλου

9

3

9

19

18

30

6

Δόξα Κρανούλας

7

7

7

15

14

28

7

Κοζάνη

7

7

7

23

24

28

8

Αετός Σκύδρας

5

12

2

22

16

27

9

Εορδαϊκός

7

6

7

19

17

27

10

Μέγας Αλέξανδρος Ηράκλειας

7

4

9

29

26

25

11

Τύρναβος

5

10

6

20

21

25

12

Ζάκυνθος

6

7

8

14

17

25

13

Εθνικός Φιλιππιάδας

5

9

7

15

20

24

14

Ναυπακτιακός Αστέρας

6

6

9

18

25

24

15

Πόντιοι Κατερίνης

5

7

7

13

17

22

16

Οδυσσέας Αναγέννησης

5

6

9

18

30

21

17

Μακεδονικός

3

5

13

13

31

14

Έκανε το ρεπό του ο Οδυσέας Αναγέννησης, οι Πόντιοι Κατερίνης,

ο Αετός Σκύδρας, η ΑΕΛ Καλλονής και ο Μέγας Αλέξανδρος Ηράκλειας.

Ένα παιχνίδι λιγότερο έχουν Εορδαϊκός και Φωκικός

Επόμενη αγωνιστική

Φωκικός

Αετός Σκύδρας

 

 

Ναυπακτιακός Αστέρας

Μακεδονικός

 

 

Καλλονή ΑΕΛ

Πόντιοι Κατερίνης

 

 

Εθνικός Φιλιππιάδας

Εορδαϊκός

 

 

Μέγας Αλέξανδρος Ηράκλειας

Οδυσσέας Αναγέννησης

 

 

Ζάκυνθος

Αναγέννηση Επανομής

 

 

Νίκη Βόλου

Κοζάνη

 

 

Αναγέννηση Γιαννιτσών

Τύρναβος

 

 

Ρεπό

Δόξα Κρανούλας