Αρχική | Ιστολόγια | Το ιστολόγιο του/της

EΚΑΣΔΥΜ Eλίμεια-Καστορία 56-69

Με ήττα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο νέο πρωτάθλημα της Α’ ΕΚΑΣΔΥΜ η Ελίμεια απέναντι στην νεανική ομάδα της Καστοριάς.Στο πρώτο δεκάλεπτο η παίχτες της Καστοριάς έτρεχαν στον αιφνιδιασμό και με εύκολα καλάθια πήραν μια διαφορά 8 πόντων κλείνοντας το δεκάλεπτο με 14-22.Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Ελίμεια προσπάθησε να αντιδράσει όμως κάνοντας κάποια αβίαστα λάθη και χωρίς συγκέντρωση στην επίθεση η διαφορά μεγάλωσε και έκλεισε στους 15 πόντους με 22-37.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν παράσταση για ένα ρόλο των παικτών της Καστοριάς που άνοιξε την διαφορά στους 19 πόντους με επιμέρους σκορ 12-16 και σκορ τρίτου δεκαλέπτου 34-53.Και ενώ όλα έδειχναν ότι το σκορ θα ξεφύγει και άλλο η παίκτες του Χρήστου Κομμάτα έκαναν μεγάλη προσπάθεια να επιστρέψουν στο σκορ με την ευκαιρία των πολλών φάουλ των βασικών παικτών της Καστοριάς με επιμέρους σκορ δεκαλέπτου 22-26 αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν να ψαλιδίσουν την διαφορά με το τελικό 56-69 να έρχεται εύκολα για τους αντιπάλους.

Δεκάλεπτα:14-22, 22-37, 34-53, 56-69