Αρχική | Ιστολόγια | Το ιστολόγιο του/της vasilis

Τέταρτη συνεχόμενη νίκη για την Ελίμεια

Α.Ε. ΕΛΙΜΕΙΑΣ - Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ 1 - 0

Τέταρτη συνεχόμενη νίκη για την Ελίμεια που το απόγευμα της κυριακής επικράτησε με το 1 - 0 της αξιόμαχης ομάδας του Περδίκκα σε ένα πολύ βαρύ αγωνιστικό χώρο λόγο της βροχόπτωσης. Το πρώτο ημίχρονο δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητος καθώς και οι δύο ομάδες φάνηκαν επηρεασμένες και δεν έπαιξαν το ποδόσφαιρο που ξέρουν. Αντίθετα στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι μπηκαν πιο ψυχομένοι, ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους αλλά λίγο η αστοχία και λίγο ο πολύ καλός τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων δεν τους επέτρεψαν να πετύχουν και άλλα τέρματα και να πάρουν μία ευρεία νίκη.

Φάσεις και γκόλ:
17' Καλή ενέργεια του Γκιούρου που περνάει τρείς αμυντικούς και σουτάρει, δύσκολα ο Αποστόλου σε κόρνερ.
30' Καλό σούτ του Νικολαϊδη απο πλευράς φιλοξενουμένων μόλις άουτ.
59' Κάθετη πάσα του Γκιούρου για το Σοφόγλου αυτός πλασάρει άουτ.
67' Καλό σούτ του Κουτζιακουτζίδη ο Αποστόλου σε κόρνερ.
72' Διπλή χαμένη ευκαιρία για την ομάδα του Κρόκου όταν ο Γκιούρος και ο Σοφόγλου με σούτ δεν μπόρεσαν να νικήσουν τον Αποστόλου.
73' Σέντρα Νίκολλι στο δεύτερο δοκάρι ο Κοβάτσι πιάνει κεφαλιά αλλά ο φολτόπουλος πάνω στη γραμμή διώχνει σε κόρνερ.
75' Και πάλι σέντρα του Νίκολλι απο τα αριστερά ο Σοφόγλου αμαρκάριστος στη μικρή περιοχή έπιασε την κεφαλιά μόλις άουτ.
78' Κόρνερ του Κουτζιακουτζίδη και ο Γκιούρος με κεφαλιά ανοίγει το σκόρ 1 - 0.
86' Εκτέλεση φάουλ του Παπαδόπουλου ο Κοβάτσι την κεφαλια άουτ.
88' Απ'ευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκιούρου ο Αποστόλου εκτινάσεται και με τα ακροδάχτυλα αποκρούει σε κόρνερ.

ΕΛΙΜΕΙΑ: Καρανάνος, Δημητριάδης, Νίκολι, Γιαπράκας, Μανώλας, Νικολαϊδης (46΄ Αραμπατζής), Χατελάρι (46΄ Σοφόγλου), Π. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, Κοβάτσι, ΚΟΥΤΖΙΑΚΟΥΤΖΙΔΗΣ (82΄ Ζελενίτσας), ΓΚΙΟΥΡΟΣ.

ΠΕΡΔΙΚΚΑΣ: ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ, ΑΛ. ΑΡΣΕΝΙΔΗΣ, Καζαντζίδης, Φολτόπουλος (85΄ Πεϊνούδης), Γ. Αρσενίδης, ΣΤ. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, Κωνσταντινίδης, Γεωργιάδης (70΄ Σιώκλης), Νικολαϊδης, Λιάπτσης (79΄ Συμεωνίδης), Βλάχος.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΤΣΙΓΓΕΝΗΣ, ΚΟΥΝΤΟΥΡΑΚΗΣ, ΤΖΩΡΤΖΟΣ.