Αρχική | Ιστολόγια | Το ιστολόγιο του/της vasilis

ΣΠΟΥΔΑΙΕΣ ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΒΑΤΕΡΟ-ΓΑΛΑΤΙΝΗ- ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ ΓΙΑ ΣΙΑΤΙΣΤΑ ΚΑΙ ΦΟΥΦΑ

Δ΄ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ- 3ος ΟΜΙΛΟΣ- 23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Πολύ σημαντικές νίκες για τη συνέχεια πέτυχαν Βατερό και Γαλατινή ενώ οι δύο Μακεδονικοί έφεραν ισόπαλα αποτελέσματα.

Στη Λεπτοκαρυά ο Εθνικός Βατερού πέρασε με σχετική άνεση και παρέμεινε κοντά στην κορυφή. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά έχασαν ευκαιρίες αλλά επειδή η μπάλα τιμωρεί, ο Κωτούλας με σουτ από κοντά έκανε το 0-1 στο 25ο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Εθνικός Βατερού

ήταν καλύτερος και στο 66’ ο Συμελίδης με πλασέ έγραψε το 0-2. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Μετικάνος με μακρινό σουτ.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ: Ζηνόβιος Σ., Σαριόγλου, Γκαραγκούνης Ν., Παλάτζας, Καλιανίδης, Συμελίδης (68’ Ραφαηλίδης), Κυβρακίδης Κ., Μετικάνος, Νάνος (83’ Ζεϊτίδης), Τσαλίδης (90’ Κυβρακίδης Γ.), Κωτούλας

Στα Γρεβενά η Γαλατινή σε ένα ντέρμπι παραμονής, είχε τα ψυχικά αποθέματα και κέρδισε εκτός έδρας τη Σειρήνα. Οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν με 10 παίκτες βρέθηκαν πίσω στο σκορ αλλά τελικά με γκολ του Κουτσομήτρου και του Γκαραγκούνη πήραν τη πολύτιμη νίκη.

ΓΑΛΑΤΙΝΗ: Ζιώγας Θ., Σταυρίδης (85’ Κατσιάς), Καρανάσιος, Μαντζόλας, Κιουλτσής, Πλιάγκος, Γκαραγκούνης, Τσούκρας, Κουτσομήτρος (87’ Μυλωνάς), Παπαρίζος (77’ Ζιώγας Γ.), Μπάκανος

Στη Πεντάβρυσο απέναντι στην καταδικασμένη ομάδα ο Φούφας δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη και τα περιθώρια έχουν στενέψει πάρα πολύ. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν μόνο με πέναλτι του Καραγεωργίου και έτσι πήραν μόνο το βαθμό.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ: Σακαρίδης, Τσαγκαλίδης (44’ Πολατίδης), Σιδηρόπουλος, Ιωαννίδης, Ιτσκος Θ., Καραγεωργίου, Φαχτανίδης, Δημητριάδης (80’ Ιτσκος Ι.), Ποιμενίδης, Σίμητος, Φωτίου

Τέλος στη Σιάτιστα η τοπική ομάδα δείχνει πως όποιος την υποτιμήσει θα το πληρώσει και αυτό έκανε ο Κάστωρ. Οι γηπεδούχοι μάλιστα προηγήθηκαν με το 46χρονο Κώντσογλου αλλά στις καθυστερήσεις οι φιλοξενούμενοι «έκλεψαν» το πόντο.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ: Μυλωνάς, Γκαραγκούνης, Γράβας, Λάτσιος, Τσιαούσης (88’ Ντέρος), Ντίνας, Κωντσόγλου Χ., Νούσιος, Μαλούτας, Δαϊνάς, Μεσημέρης (46’ Κωντσόγλου Γ.)