Αρχική | Ιστολόγια | Το ιστολόγιο του/της alexandros

Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΧΑΡΑΥΓΗΣ - Α.Ε. ΕΛΙΜΕΑΣ 0 - 0

Το απόγευμα του σαββάτου στο γήπεδο Χαραυγής ο τοπικός Μ. Αλέξανδρος και η Αθλητική Ένωση Ελίμειας έμειναν στο 0 - 0.  Σε ένα παιχνίδι χωρίς πολλές συγκινήσεις οι φιλοξενούμενοι ξεκίνισαν καλύτερα και είχαν αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο 20λεπτο. Στη συνέχεια ο ρυθμός έπεσε και οι δύο ομάδες αρκέστηκαν σε ένα παιχνίδι κέντρου μέχρι να τελειώσει το ημίχρονο.

Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε και πάλι  με την ομάδα του Κρόκου να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων χωρίς όμως να έχει ουσία στο παιχνίδι της. Στο τελευταίο 15λεπτο το παιχνίδι "άνοιξε" μιας και οι δύο ομάδες φάνηκε να θέλουν τη νίκη χωρίς όμως κάποια απο τις δύο να μπορέσει να σκοράρει και να πάρει το μάτς.

Το φίλμ του αγώνα:

9' Κόρνερ Μαλούτα στο δεύτερο δοκάρι ψιλοκρεμαστή κεφαλιά του Τσιόρκα δίπλα απο το αριστερό δοκάρι του τακίδη.
10' Και πάλι κόρνερ Μαλούτα κεφαλιά Τσιόρκα σώζει επάνω στη γραμμή ο Δημητριάδης.
14' Προσωπική ενέργεια του Νάνου που περνάει δύο αντιπάλους αλλά σουτάρει επάνω στον Τακίδη.
16' Λάθος της άμυνας της Χαραυγής ο Κοκκώνας το εκμεταλευεται και βγαίνει τετ-α-τετ με τον Τακίδη αργεί όμως να σουτάρει και ο Κατίδης με προβολή διώχνει σε κόρνερ.
20' Ωραία σέντρα του Κοκκώνα που βρίσκει αμαρκάριστο στο πίσω δοκάρι τον Μαλούτα αλλά αυτός σουτάρει πολύ ψηλά άουτ.
26' Γέμισμα του Ρωμνοζόγλου ο Χατζαβεριδης Ν. με προβολή δεν βρίσκει στόχο.
43' Καλό σούτ του Τσιρέκα σε κόρνερ ο τακίδης.
45' Σέντρα του Τσιρέκα ο Γιαπράκας αμαρκάριστος με προβολή μόλις άουτ.
48' Εκτέλεση φάουλ του Μαλούτα δύσκολα ο Τακίδης σε κόρνερ.
67' Καλό σούτ του Θεοδωρίδη μπλοκάρει ο Τραπεζανλίδης.
76' Σούτ του Μαλούτα και πάλι ο Τακίδης σε κόρνερ.
79' Κόρνερ του Ρωμνοζογλου κεφαλία του Ψαλλίδα άουτ.
86' Ο Κουρτζίδης πασάρει για τον Ψαλλίδα αυτός κάνει το σούτ άουτ.
90+2' Ωραία κάθετη πάσα του  Τσιόρκα για τον Χατζηρούμπη που βγαίνει μόνος του με τον Τακίδη αλλά πλασάρει άουτ!
90+3' Σούτ του Κοντοδημου πολύ ψηλά άουτ.

Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΧΑΡΑΥΓΗΣ
(Ευθαλιτσιδης) : Τακίδης Δ., Μπουρπούλας (68' Τσυτυριδης Δ.), Σαββίδης, Κατίδης (Α), Τιούλης, Δημητριάδης (59' Θεοδωρίδης), Χατζαβεριδης Ν.(65' Ψαλλίδας), Ρωμνοζογλου, Κοντοδήμος, Κουρτζιδης, Χατζαβερίδης Ε.

Α.Ε. ΕΛΙΜΕΙΑΣ (Αλιατίδης) : Τραπεζανλίδης, Τσιανάκας, Νάνος, Γιαπράκας, Μανώλας (Α), Τσιόρκας, Μαλούτας, Τσιρέκας (77' Χατελάρι), Τσίγγανας, Χατζηρούμπης, Κοκκώνας ( 70' Σιδέρης).