Αρχική | Ιστολόγια | Το ιστολόγιο του/της magda

Κύπελλο Ελλάδας μπάσκετ Γυναικών Εκτός κυπέλλου Αρίων και Λασσάνης

Με βαριές εκτός έδρας ήττες αποχαιρέτησαν το θεσμό του κυπέλλου Λασσάνης και Αρίων. Ο πρώτος έχασε στην Καλαμαριά με 69-39, ενώ και ο Αρίων έχασε στην Δράμμα από τους Τιτάνες με 61-38.

Ακολουθούν τα αποτελέσματα, οι επόμενες αγωνιστικές καθώς και τα παιχνίδια αναλυτικά ...

 

Τα αποτελέσματα:

--------------

 

1. ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΓΣ ΑΜΑΡΥΛΛΙΣ                        20-0 α.α.
2. ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΟ ΑΣΤΗΡ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ                59-38
3. ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΑΟ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ       52-37
4. ΑΕ Ν.ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΣ ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ                                  48-42
5. ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ                       55-46
6. ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ ΧΙΟΥ                                   47-39
7. ΑΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ - ΦΣ ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ         61-38
8. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ - ΛΑΣΣΑΝΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ            69-39
9. ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ - ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΡΥΣΙΟΥ                    (6/10)
10. ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ - ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΦ ΣΥΚΕΩΝ      35-66
11. ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΜΕΝΤ                                       0-20 α.α.
12. ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ - ΓΣ ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   58-50

 

Επόμενη Φάση

 

2η Αγωνιστική (Κυριακή 10/10/2010)

 

13. ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΕ Ν.ΚΗΦΙΣΙΑΣ
14. ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ
15. ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ ή ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΡΥΣΙΟΥ- ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ

16. ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΦ ΣΥΚΕΩΝ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

------------------------------

3η Αγωνιστική (17/10/2010)

 

17. ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ 13
18. ΝΙΚΗΤΗΣ 14 - ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

19. ΑΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ - ΝΙΚΗΤΗΣ 16
20. ΜΕΝΤ - ΝΙΚΗΤΗΣ 15

Τα παιχνίδια:

Σπόρτιγκ - ΒΑΟΛ Χίου 47-39
Οι διαιτητές:
Κουτσοδήμος - Τρίγκα
Τα δεκάλεπτα: 10-20, 19-25, 31-33, 47-39.
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Τσούφης): Βαρταριάν, Ανιφαντάκη 8, Χριστοδούλου 6, Μπινιώρη, Βλάχου 10, Μπυζάκη 8, Τρανούλη, Γιακουμάτου 6, Δαγρέ, Δελητζά 9 (1).
ΒΑΟΛ (Βούλικας) Ψώρρα 5, Μονογιούδη 2, Βουδούρη, Κομνηνού 7 (1), Χαβαλέ 12, Βόλλα, Παπαγεωργάκη 7 (1), Ζαχαριάδη, Πιτσάκη 1, Κουτουβίδη 5 (1).

Κηφισιά - Νίκη Λευκάδας 48-42
Οι διαιτητές:
Μαμασούκα - Ντάνος.
Τα δεκάλεπτα: 8-16, 24-25, 38-33, 48-42.
ΚΗΦΙΣΙΑ (Θέμελης): Γεωργούση 9 (1), Κοτρολού, Μολφέτα, Παπαδοπουλου 4, Παστρώμα, Τριμέρη 9 (2), Κοτσιάφτη, Κουρέτσι, Μάλαμα 9, Τουλιάτου, Χαϊκάλη 9, Πετράκη 8.
ΝΙΚΗ (Δαβιτσανος): Τελλίδου 11 (1), Τσαντάκη 11, Φλέγκα 5, Κρητικού 3 (1), Ανυφάντη 2, Τζανή 3, Τζίμπο, Δελαπόρτα, Κουφογιάννη 7.

Άρης Χολαργού - Αστέρας Εξαρχείων 59-68
Διαιτητές: Γκαμήλη - Μαγκουνής - Ματωμέρης.
Τα δεκάλεπτα: 19-19, 40-36, 51-54, 59-68.
ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Σφυρής): Μαυρου 5, Σολωμού Σ. 9 (1), Μανέα 4, Σολωμού Δ. 4, Μπότσαρη 11, Μουρντ 14, Φραγκου, Πολίτη, Κανονίδου 5 (1), Τσιοπούλου 7 (1).
ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΞΑΡ. (Τσιαντούκας): Χελιώτη 12, Τσίκουτα, Μανώλη 8, Λιάγκα, Παπαδήμου 5, Τσαρουχά 9 (1), Βεντουρά 6, Μέλνικα 10, Τσουκαλά 15 (2), Μπαζήμα 3.

Κρόνος Aγ. Δημ. - Τερψιθέα 52-37
Διαιτητές:
Τσαχάκης - Γρίβα
Tα δεκάλεπτα: 19-8, 29-18, 45-28, 52-37.
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Μίχα - Γούναρης): Καμμένου 2, Βροχίδου 7, Κωνσταντίνου 4, Ρεντζεπέρη 8 (1), Κακλέα 3 (1), Μίχου 20, Τσάβου, Αζμανίδου, Ροΐδου, Ξάνθου 8.
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛ. (Παπασπυριδάκος - Μπορίνος): Σαραφίδου, Λαουμτζή 3 (1), Γεβοντιάν 3 (1), Βογιάρου 6, Θεοδωρέλη 5, Ζεβαχιργιάν, Λάβαρη, Παναγιωτοπούλου 10, Κωνσταντοπούλου, Κωνσταντίνου 9 (1), Δραγωνέα 1.

Παιανία - Παγκράτι 55-46
Διαιτητές:
Τζαμάκου - Κάρδαρης.
Τα δεκάλεπτα: 19-7, 34-21, 45-37, 55-46.
ΠΑΙΑΝΙΑ (Σαμαντούρα - Κότσιφα): Κονταλή 9 (2), Τσιμτσιλή 2, Αλεξανδρή 5, Καλλιώρα, Ποταμιάνου, Τελλάρη 7 (1), Πετυχάκη Σ., Τσιχριτζή, Πετυχάκη Χ. 10, Ορλοβιτς 7, Κατσαρά 15.
ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Ζωηρού): Δέτση 2, Λιγνού 2, Μουζούκη 1, Κολοβού, Γαζέτα 9, Νικολακάκη 7, Δασιοπούλου 5, Απέργη 2, Ανυφαντάκη 2, Μαρισιώτη 14, Μεϊμάρη 2.

 

Τιτάνες Δράμας - Αρίων Πτ. 61-38
Οι διαιτητές:
Παπαγεωργίου - Ελευθεριάδης.
Τα δεκάλεπτα: 16-7, 29-11, 43-26, 61-38.
ΤΙΤΑΝΕΣ (Γαϊτάνος): Αγαθαγκελίδου 12 (2), Αμαραντίδου 2, Καρατζά 2, Κοτσελίδου 7, Κεσεσίδου 7 (1), Ελένιους 9, Γιαντσιώρη 4, Γαίτάνη Ελευθερια, Κουτούση 16, Γαϊτάνη Ανθή 2, Αραμπατζή, Αμπατζόγλου
ΑΡΙΩΝ (Κυρκοπούλου): Θεοχάρη 2, Κυρκοπούλου 10, Δημαρχοπούλου, Τζιάτα 13 (1), Παγκαλίδου 1, Τζήμου 2, Χατζημαγιόγλου 5 (1), Δίγλα 5, Ντάλα, Τσαρβάνη, Χαϊτίδου.

Απόλλων Κ. - Λασσανής Κοζ. 69-39
Διαιτητές:
Ξέρας - Παραλής
Τα δεκαλεπτα: 20-11, 38-21, 49-35, 69-39
ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ (Γαρέσης): Θεοδωρίδου 10 (2), Γιαννοπούλου 6, Νότη 16, Καλαντίδου 8, Νικολαιδου 4, Βασιλειάδου 2, Ψυχογιου 12 (2), Ταμουτσέλη 3, Παντελιάδου 2, Μασουφίδου 6.
ΛΑΣΣΑΝΗ (Γκόνης): Γεράση, Δελιαλή 2, Κωτούλα Ευγενία 7, Καρανίκου 3, Μεντεσίδου 2, Γρηγοριάδου, Τοσιοπούλου, Κρανιώτη, Σαπνάρα 12, Κουτούλα, Κωτούλα Ε. 11, Ανδριτσου 2.

ΑΟ Σερρών - Ολύμπια Λάρισας 58-50
Διαιτητές: Παπαγερίδης - Ντούρας.
Τα δεκάλεπτα: 22-14, 33-23, 45-41, 58-50.
ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Κηρύκος - Μάρκου): Μαραγκού 30 (2), Τόγα 6, Τζιαμπάζη 15 (4), Λαδοπούλου 2, Καλογιάννη 5, Ιωαννίδου, Παπανικολάου, Καραγιαννίδου, Πιττάκη.
ΟΛΥΜΠΙΑ (Αραπατσάνης): Βαμβακίδου 6 (2), Λέκκα 19 (1), Καπνιά 9, Φλέγγα 3 (1), Παπαστεργίου 6, Θεοφανάκη 2, Μίχα 5, Γοργολή, Τσιαμούρα, Καραλευθέρη.

Ασπίδα Ξ. - Παναθλητικός 35-66
Διαιτητές:
Δημάδης - Μυσιρλής.
Τα δεκάλεπτα: 13-20, 19-40, 27-54, 35-66.
ΑΣΠΙΔΑ (Καρά Αχμέτ): Πλούμπη 3, Καραλίδου 1, Παπαευαγγέλου 2, Βράνια 8(2), Κωτοπούλου, Βασιλειάδου, Πιλέ 8, Ποντίκα 5, Γέρμανλη 6, Κιρμιζοπούλου 2.
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Συρόπουλος-Καφαντάρη): Χατζηθεοδώρου, Δημητρακοπούλου 12, Κυριάκου 16, Τσαμπούρη 14(1), Ανταβαλή 4, Κωστοπούλου 15, Γιαρένη, Ούτσιου 3.