Αρχική | Ιστολόγια | Το ιστολόγιο του/της magda

Γ Εθνική Αποτελέσματα, βαθμολογία, τα φιλμ των αγώνων και η επόμενη αγωνιστική

ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ ΣΤΗΝ Γ΄ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ

 

Με το καλύτερο τρόπο ξεκίνησε το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής Μπάσκετ ανδρών για τον Ηρακλή Κοζάνης ο οποίος πέρασε άνετα από την έδρα του επίσης νεοφώτιστου Αλέξανδρου Αξιούπολης.

 

Τα αποτελέσματα: ....

Αιγινιακός - Πρωτέας Γρ.                                                  69-49
Αετός Κιλκίς - Φοίνικας Λ.                                                81-65
Άργος Ορεστικό - Πανεδεσσαϊκός                                    63-74
Μ. Αλέξανδρος Κρύας Βρύσης - Μακαμπί                     59-56
Μεταμόρφωση Βόλου - Νίκη Βόλου                               67-75
Αριστοτέλης Επανομής - Αμπελώνας                               43-62
Αλέξανδρος Αξιούπολης - Ηρακλής Κοζάνης                68-80

Αιγινιακός - Πρωτέας Γρ. 69-49
Διαιτητές: Θεοδώρου - Καρυπίδης.
Τα δεκάλεπτα: 22-17, 38-26, 52-37, 69-49.
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Κοντογιάννης): Μπάγκι 20 (4), Καλαϊτζίδης 2, Παπουλίδης 8, Βουλτσίδης 6, Κουρκούτας 16 (2), Αλβανός 6, Δένης 5, Λωτζανιώτης 6, Γκουντίνας, Μωϊσιάδης, Τερζής.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒ. (Κατσάλης): Γράβας 4, Ρίγκος 6, Μουράτογλου 11, Τζόλας 8, Μίχος 10, Βλάχος 2, Τζήμου 8 (1), Σπανός, Ψεφτόγκας.

Αετός Κιλκίς - Φοίνικας Λ. 81-65
Διαιτητές: Μιχελής - Παπαγερίδης.
Τα δεκάλεπτα: 22-13, 38-34, 56-47, 81-65.
ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ (Κοντονάσιος): Ημερίδης 11 (2), Πατσούρης 8, Παπαβασιλείου 16 (3), Γιαχανατζής 17 (3), Φλιάτης 11, Βογιατζής 16, Ξανθόπουλος 2, Κουτούλας, Δαρνάκας, Αραπατζής, Δημητριάδης.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡ. (Θεοδωρόπουλος): Καλφούτζος 5 (1), Λιάκος 18 (2), Καρπούζας 2, Γκαγκανάσιος 22, Τσακνάκης 15 (3), Παπαδόπουλος 2, Παρασκευόπουλος 1, Τσιλούλης.

Άργος Ορεστικό - Πανεδεσσαϊκός 63-74
Διαιτητές: Στάθη - Μαντήλας.
Τα δεκάλεπτα: 18-16, 27-36, 44-52, 63-74.
ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ (Σούλιος): Πανταζής 9 (1), Βίλας 11, Δαραβίγκας 12 (2), Πουλιώνης 2, Καραμήτσος 7, Φωτιάδης, Σεμερτζίδης, Κώττας 10, Παντελίδης, Κοτσαγιάννης 11, Βαρβακούλης.
ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ (Δασκαλάκης): Δάφνης 1, Ζεχερλής 4 (1), Τακιτζόγλου, Θεοδώρου, Μπέλλος 13 (1), Σταμπουλής, Μάυρος 19 (2), Νότης 11 (3), Σταυρουλάκης 11 (2), Γκέκας, Πλιάνης, Δοβόπουλος 6.

Μ. Αλέξανδρος Κρύας Βρύσης - Μακαμπή 59-56
Διαιτητές: Παπαφωτίου - Τσουμαχίδης.
Τα δεκάλεπτα: 17-9, 31-20, 42-42, 59-56.
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Κυριακίδης): Μιχαηλίδης 3 (1), Χρησίδης 10, Κρομίδας 10, Δεληγιάννης 17 (1), Κυριαζής 6, Παπαμιχαήλ 11, Βαφόπουλος 2, Ρούζιος, Θεολόγου, Παντζής, Πιάμης.
ΜΑΚΑΜΠΗ (Κεσίδης): Οξούζης 11, Κατενλιάδης 21 (4), Κοντός 6, Γιαγκόπουλος, Χρήστου, Κουρέας, Καπέτας, Γκαϊτατζής 2, Αρού 11 (1), Κωστόπουλος 4, Παπαδόπουλος, Δελητζάκης 1.

Μεταμόρφωση Βόλου - Νίκη Βόλου 67-75
Διαιτητές: Πιτσίλκας - Φακίτας.
Τα δεκάλεπτα: 22-24, 40-42, 50-60, 67-75.
ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ (Μυριτζής): Καραγιώργος Θ. 3, Καραγιώργος Γ. 8, Υφαντόπουλος 13 (3), Ντίκας 9 (1), Καλογερόπουλος 5, Τοπούζης 5, Φρουσκλιάς 21 (3), Τσαπραΐλης 3.
ΝΙΚΗ (Ζαφειρούδης): Ζαρογιάννης 28, Αναγνωστόπουλος Μ. 2, Θυμνιός 22, Κουτίνας 11 (3), Τσώλης 8, Μαυρογιάννης 2, Αναγνωστόπουλος Χρ., Χριστομάνος, Μυστιλιάδης 2.

Αριστοτέλης Επανομής- Αμπελώνας 43-62
Διαιτητές: Παπαδόπουλος - Γκουτζιομήτρος.
Τα δεκάλεπτα: 11-11, 24-29, 30-45, 43-62.
ΕΠΑΝΩΜΗ (Καραπιπερίδης): Παλαιόπουλος 2, Σαμαράς, Αγλαμίσης Τρ. 25, Πουλιανίτης, Καβαρδίνας, Κόκκαρης 1, Γιαννακός, Τερσενίδης 4, Βογιατζής 4, Αρμενάκης 3, Αγλαμίσης Θ. 4.
ΑΜΠΕΛΩΝΑΣ (Κουτσουκέρας): Γράβας 5, Βλαχούλης 7, Γκανέτσας 8, Ακσεχέρογλου 2, Μηλιώνης 18, Αποστολάκης 7, Παρασκευάς 6, Γλυκόπουλος 5, Κατσίμπας 4.

 

 

Αλέξανδρος Αξ. - Ηρακλής Κοζ. 68-80
Διαιτητές: Τσιβελεκίδου - Τσιρτσιμάλλης.
Τα δεκάλεπτα: 14-16, 31-32, 49-58, 68-80.
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞ. (Μπάρπας): Τάτσης 6, Γότσος 15 (1), Παλτσαμίδης, Σιώτκας, Φιλιππίδης 8 (2), Μαυρόπουλος 5, Περπερίδης, Σαμαράς 12 (1), Βακιρλής, Σιδηρόπουλος 7, Καλαβάζης, Στάθης 15.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Τζιλίνης): Σεκέρογλου, Πρέντζας 13 (1), Ρέππας Χ., Μιχαηλίδης 24 (2), Δημητριάδης 5, Ρέππας Ν. 20 (2), Κουτσώνας, Τομόπουλος, Κουτσιομήτρος, Στάιος 6, Ιωαννίδης 4, Ψάλτου 8.

Η βαθμολογία (σε 1 αγώνα): Αιγινιακός 2, Αμπελώνας 2, Πανεδεσσαϊκός 2, Νίκη Βόλου 2, Μ. Αλέξανδρος 2, Αετός Κιλκίς 2, Ηρακλής Κοζάνης 2, Αλέξανδρος Αξιούπολης 1, Μεταμόρφωση 1, Άργος Ορεστικό 1, Πρωτέας Γρ. 1, Μακαμπή 1, Φοίνικας Λαρ. 1, Αριστοτέλης 1.

 

Επόμενη Αγωνιστική - 24/10/10

ΦΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ - ΓΑΣ Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΡ

ΑΣ ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ - ΑΟΚ ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ

ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - ΑΣ ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ

ΑΜΠΕΛΩΝΟΣ ΓΣ - ΑΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΒΟΛΟΥ

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΑΕΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΕΠΑΝ

ΑΟ ΦΟΙΝΙΞ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ

ΓΣ ΜΑΚΑΜΠΗ - ΠΑΣ ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ