Αρχική | Ιστολόγια | Το ιστολόγιο του/της magda

Α' ΕΠΣΚ Λέοντες Αναρράχης - Α.Ε.Ελίμειας 1-4

΄΄ΠΕΡΑΣΕ ΣΑΝ ΣΙΦΟΥΝΑΣ΄΄

Ενα πολύ εύκολο απόγευμα είχε η ομάδα της Α.Ε.ΕΛΙΜΕΙΑΣ στο γήπεδο ΕΜΠΟΡΙΟΥ με αντίπαλο την ομάδα της ΑΝΑΡΡΑΧΗΣ

κερδίζοντας την με το ευρύ 1-4 και δείχνοντας ότι στο ντέρμπι της ΚΥΡΙΑΚΗΣ με αντίπαλο την ΓΑΛΑΤΙΝΗ πάει με ψυχολογία στα ύψη και ηθικό πολύ ανεβασμένο για να κερδίσει τον αγώνα και να συνεχίσει τις εξαιρετικές της εμφανίσεις της δείχνοντας ομάδα με προσωπικοτητα,κύρος, και μεγάλη παρακαταθήκη για την νέα σεζόν.

Α΄ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε να προσφέρει κάτι το ιδιαίτερο στους αρκετούς φιλαθλους που βρέθηκαν στο γήπεδο ΕΜΠΟΡΙΟΥ για να το παρακολουθήσουν με την ομάδα του ΚΡΟΚΟΥ να έχει  κατοχή της μπάλας, και να προσπαθεί να παγώσει το παιχνίδι δίνοντας χώρους στους γηπεδούχους και ελένχοντας τον αγώνα και τον ρυθμό του, ευτύχησε στο 43΄λεπτό της συνάντησης μετά απο φάουλ του ΔΡΑΚΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗ για την Α.Ε.ΕΛΙΜΕΙΑΣ  με πολύ ωραία κεφαλιά του ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ  WILLIAM ανοίγει το σκόρ και κάνει το 0-1,για τους φιλοξενούμενους δείχνοντας να πατάνε καλύτερα στο γήπεδο,και να ξέρουν τι θέλουν.Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε  με πολλές  φάσεις και ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες περισσότερες για την ομάδα του ΚΡΟΚΟΥ και με υπέρ του σκόρ οι ομάδες να  πηγαίνουν στα αποδυτήρια με διαφορετικά συναισθήματα.

Β΄ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Στο δεύτερο ημίχρονο παίχτηκε καλύτερο ποδόσφαιρο περισσότερο ενδιαφέρον, και στο  50' λεπτό της συνάντησης ο πολύ ανεβασμένος αυτή την περίοδο   ΚΟΥΤΖΙΑΚΟΥΤΖΙΔΗΣ ΑΛΕΚΟΣ μετά απο όμορφη πάσα του ΑΝΤΩΝΙΑΔΗ WILLIAM,με δυνάτο σούτ κάνει το 0-2,παγώνοντας το γήπεδο και δείχνοντας ποιός είναι το αφεντικό της συνάντησης.Στο 53΄μετά απο στημένο φάουλ της ομάδας της ΑΝΑΡΡΑΧΗΣ ο ΣΙΣΚΟΣ για τους γηπεδούχους παίρνει την κεφαλιά στην διεκδίκηση αλλά η μπάλα δεν του κάνει το χατίρι και βρίσκει στην οριζόντια δοκό του ΚΑΡΑΝΑΝΟΥ.Στο 59' του αγώνα ο πάρα πολύ καλός ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ για την ΕΛΙΜΕΙΑ κάνει πολύ ωραία επέλαση και σέντρα για το κεφάλι του ΑΝΤΩΝΙΑΔΗ WILLIAM ο οποίος κρεμάει τον τερματοφύλακα ΤΣΙΡΗ της ΑΝΑΡΡΑΧΗΣ και κάνει το 0-3, δίνοντας χαρακτήρα τυπικό στο υπόλοιπο του αγώνα.Στο 67' λεπτό της συνάντησης πολύ καλή μπαλιά του ΔΡΑΚΟΥ πρός τον ΑΝΤΩΝΙΑΔΗ ο οποίος αφήνει για τον επερχόμενο ΚΟΥΤΖΙΑΚΟΥΤΖΙΔΗ που σουτάρει πολύ δυνατά αλλά η μπάλα φεύγει λίγο αούτ απο το δεξί δοκάρι του ΤΣΙΡΗ.Στο 69΄λεπτό η ομάδα της ΑΝΑΡΡΑΧΗΣ μειώνει σε 1-3 με τον ΣΙΣΚΟ ο οποίος με ωραίο πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του ΚΑΡΑΝΑΝΟΥ.Στο 84' λεπτό απευθείας φάουλ του ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥγια την ΑΝΑΡΡΑΧΗ η μπάλα βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι του ΚΑΡΑΝΑΝΟΥ.Στο 92' λεπτό τετ α τετ του ΑΝΤΩΝΙΑΔΗ WILLIAM για τον ΚΡΟΚΟ και κάνει το 1-4,και δίνει σκορ θριάμβου μέσα σε μια δύσκολη έδρα συνεχίζοντας τις νίκες της και περιμένοντας την ΓΑΛΑΤΙΝΗ την ΚΥΡΙΑΚΗ για ένα μεγάλο ντέρμπι που θα κρίνει κατά πολύ τον φετινό ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΚΑΙ ΤΟ Δ/Σ ΤΗΣ Α.Ε.ΕΛΙΜΕΙΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ ΘΕΡΜΑ ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΤΗΣ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΥ ΟΜΑΔΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΨΟΓΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΚΑΙ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ.

ΚΑΛΗ Η ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΤΩΝ ΚΟΕΜΤΖΙΔΗ,ΓΕΩΡΓΙΑΔΗ,ΤΣΙΜΕΝΤΕΡΙΔΗ.                                                                                                                                                                                                                                   Α.Ε.ΕΛΙΜΕΙΑΣ(ΑΛΙΑΤΙΔΗΣΔΗΜ.)ΚΑΡΑΝΑΝΟΣ,ΤΣΙΑΝΑΚΑΣ,ΓΥΦΤΟΚΩΣΤΑΣ,ΓΙΑΠΡΑΚΑΣ,ΖΕΛΕΝΙΤΣΑΣ,ΔΡΑΚΟΣ(71'ΓΚΟΥΖΓΚΟΥΝΗΣ),ΤΕΡΖΑΝΙΔΗΣ(63'ΚΟΥΚΟΥΤΣΕΛΑΣ), ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ, ΚΟΥΤΖΙΑΚΟΥΤΖΙΔΗΣ, ΜΑΛΟΥΤΑΣ(63΄ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ).

ΛΕΟΝΤΕΣ ΑΝΑΡΡΑΧΗΣ(ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ) ΤΣΙΡΗΣ,ΜΠΙΣΚΙΛΙΔΗΣ(63΄ΚΕΣΚΕΛΙΔΗΣ),ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ,ΝΙΚΟΥ,ΠΑΛΟΓΛΟΥ,ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΔΗΣ(46΄ΤΟΛΛΙΑΣ),ΙΟΡΔΑΝΙΔΗΣ,ΦΩΤΙΟΥ,ΣΙΣΚΟΣ,

ΝΕΟΦΥΤΙΔΗΣ (13΄ΤΣΑΓΚΑΛΙΔΗΣ), ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ.