Αρχική | Ιστολόγια | Το ιστολόγιο του/της

Αποτελέσματα Α2 Γυναικών Μπάσκετ

Ημέρα των γηπεδούχων θα μπορούσε να χαρακτηριστεί η πρώτη αγωνιστική της Α2 γυναικών Βορρά, αφού στα επτά παιχνίδια, οι έξι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που αποχώρησαν νικητές. Ο μόνος που "ξεχώρισε" ήταν ο ΠΑΟΚ που επικράτησε εκτός έδρας του Αρίωνα Πτολεμαΐδας, ενώ άνετη επικράτηση σημείωσε η Αναγέννηση Ν. Ρύσιου επί της Αναλήψεως Βόλου.

 

 

 

Τα αποτελέσματα:
Σ.Φ Συκεών - Μ. Αλέξανδρος 79-47
ΑΕ Πυλαίας - Ηρακλής 53-41
Τιτάνες Δράμας - Φίλιππος Βέροιας 80-31
Αρίων Πτολεμαΐδας - ΠΑΟΚ 49-57
Α.Ο. Σερρών - Απόλλων Καρδίτσας 68-41
Αίας Ευόσμου - ΓΑΣ Κομοτηνή 66-44
Αναγέννηση Ν. Ρύσιου - ΑΕΣ Αναλήψεως Βόλου 79-20

Αρίων Πτολεμαΐδας - ΠΑΟΚ 49-57
Τα δεκάλεπτα: 16-15, 23-31, 32-51, 49-57.
ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Παπάζογλου): Θεοχάρη, Κυρκοπούλου 18 (1), Γκέκα, Δημαρχοπούλου, Χαρακίδα, Τζήμου, Χατζημαγιόγλου, Μπίχλα 4, Τσακμάκη 6, Σταματιάδου 15 (1), Τσεμπερλίδου, Γεωργοπούλου 6.
ΠΑΟΚ (Δεμερτζής): Καϊμακτσή 9 (1), Αυθεντοπούλου 15 (1), Αυτζή, Μπίχτα 12, Παπαδοπούλου, Νότη, Κάνουλα 4, Τροχίδου, Σούκια, Παπαδάκη 2, Μπαζίμα 3, Σκιαδοπούλου 12.
Διαιτητές: Νάκας - Στάθη.

Αναγέννηση Ρύσιου - Ανάληψη Βόλου 79-20
Τα δεκάλεπτα: 18-5, 36-15, 59-17, 79-20.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΡΥΣΙΟΥ (Διαβολεμένου - Μουρατίδης): Ντάμπη 13 (1), Πυλαρινού 3 (1), Γιαννάτση 5 (1), Τζιάτα 13, Μήτρογλου, Ξανθοπούλου, Μύρβαλή 10 (1), Βασιλείου 4, Αθανασιάδου 4, Γουριώτη 2, Αβραμίδου 8, Ρούσσου 17 (1)
ΑΝΑΛΗΨΗ ΒΟΛΟΥ (Φλεβάρης): Σαρακατσάνη 3, Καλαπαναγιώτου 4, Παπαγάκη 8, Τζούνη 5, Καραγεωργίου, Προσινούδη, Φουρτουλάκη, Αλεξίου, Βάτσιου, Κατσικλή, Μπακράτσα, Γερμελή
Διαιτητές: Χατζηπαναγιωτίδης - Ξέρας.

Παναθλητικός - Μέγας Αλέξανδρος 79-47
Τα δεκάλεπτα: 17-16, 38-26, 61-35, 79-47.

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Συρόπουλος): Ζεχίρη 2, Σαμαρά 10 (2), Δημητακοπούλου 2, Κυριάκου 8, Μαραγκού 2, Τσαμπούρη 8 (2), Νικολαΐδου 22 (2), Μιχαλιά 6, Κωστοπούλου 3, Κωτούλα, Γιαρένη 5, Καλαντίδου 11 (2).
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Χατζηζωγίδου): Γεωργιάδου 7 (2), Κιζιροπούλου 4, Τυφλού 5 (1), Ζαμπουρίδου 2, Ζαλίδα 2, Πεταχτή 10, Γραμματοπούλου 5 (1), Πατσιώνα, Κουφογιάννη 12.
Διαιτητές: Μηλαπίδης - Ανδρόνικος.

ΑΟ Σερρών - Απόλλων Καρδίτσας 68-41
Τα δεκάλεπτα: 15-17, 30-19, 48-31, 68-41.

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Κηρύκος - Μάρκου): Θρήσκου 3 (1), Μαραγκού 17 (1), Καρατζά 3, Τόγα 5 (1), Σαμολαδά 17 (5), Τσιαμπάζη 12 (3), Παλάδα 4, Πελτέκη 7.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Ναούμ): Τσιριμώκου 2, Παρασύρη 4, Τσιχριτζή 5 (1), Αλεξοπούλου 10 (1), Σπυροπούλου 9, Μερησιώτη 11.
Διαιτητές: Παπαγερίδης - Τζαμάκου.

Αίας Ευόσμου - Κομοτηνή 66-44
Τα δεκάλεπτα: 11-8, 27-14, 48-22, 66-44.

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Θεοχαρόπουλος): Βλάχου 10 (2), Παστουρματζή 10 (1), Θωμά 4, Λάλου, Αγαθαγγελίδου 7 (1), Ψαρά 14 (2), Μούρτου 16, Παπλιάκη, Σίμου 3 (1), Ορλιακλή 2.
ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Κουκοβίνος): Στάνη 13, Βακοπούλου 7, Μισίκογλου, Μπρέλου 5, Καλαμάτα, Πατέρα 4, Σαρατσιώτη 2, Κιλέ 4, Μπενέτου, Παπαδοπούλου, Δοκούτση 6 (2), Θράσκου 3 (1).
Διαιτητές: Τέγα - Κονταράτος.

Τιτάνες Δράμας - Φίλιππος Βέροιας 80-31
Τα δεκάλεπτα: 23-4, 31-12, 53-22, 80-31.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Γαϊτάνης): Μαρίνου 16 (1), Κοτσελίδου 2, Κεσεσίδου 7 (1), Σεβδυνίδου 2, Ράμναλη, Ελένιους 16 (1), Γιαντσιώρη 2, Τζανή 6, Κουτούση 19, Λίτσιου 10 (2), Μυλωνά, Γαϊτάνη.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Τρανίδης): Βάλμη, Ιωαννίδου 3 (1), Αμβρακίδου 10 (2), Σαραγιώτου 2, Σιώπη 2, Τσαμπαλή, Ζούζο, Μαραγκού 3 (1), Δημητριάδου 3 (1), Μπογδαμπείδου, Γεωργοπούλου 8.
Διαιτητές: Δημάδης - Μυσιρλής.

Η επόμενη αγωνιστική (25/10): Ηρακλής - Παναθλητικός, Φίλιππος Βέροιας - Πυλαία, ΠΑΟΚ - Τιτάνες Δράμας, Απόλλων Καρδίτσας - Αρίων Πτολεμαΐδας, Κομοτηνή - Σέρρες, Ανάληψη Βόλου - Αίας Ευόσμου, Μέγας Αλέξανδρος - Αναγέννηση Νέου Ρυσίο