Αρχική | Ιστολόγια | Το ιστολόγιο του/της

Έχασε ο Πάο Κοζάνης από τον Άγιο Γεώργιο στο μπάσκετ Α τοπικό της ΕΚΑΣΔΥΜ

Δεν τα κατάφερε ο Πάο Κοζάνης στο ντέρμπι με τον Άγιο Γεώργιο.Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκόρ και το πρώτο δεκάλεπτο έληξε 11-13.Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι άμυνες συνέχισαν να είναι δυνατές και από τις δύο ομάδες και το ημίχρονο τελείωσε 26-30.Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα του Αγίου Γεωργίου φάνηκε πιο έτοιμη και το επιμέρος σκορ έληξε 15-19.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα του Πάο Κοζάνης προσπάθησε να πάρει το παιχνίδι αλλά κάποια λάθη στο τέλος της στοίχησαν την νίκη με το τελικό 60-64 υπέρ της ομάδας των Γρεβενών.Αξίζει να σημειωθεί ότι τραυματίστηκε ο καλύτερος παίκτης του Αγίου Γεωργίου Κατσάλης στην τρίτη περίοδο του αγώνα  και δεν συνέχισε.

Δεκάλεπτα:11-13,26-30,41-47,60-64

Πάο Κοζάνης:(Ματσαρίδης A.):Ματσαρίδης Ι.2,Παγκαρλιώτας 22(3),Μπαλαμπανίδης 2,Χολέβας,Σαββούδης 4,Γκανάi,Ψαλίδας 8 (1),Κολομπακης ,Κατσικαρώνης 9,Γκουντιός 8,Βαχτσεβάνος,Ζιάβρας 5

Άγιος Γεώργιος:(Γκανάτσιος):Kαραγάλης 17,Μήτσιου 11(1),Ντάσιος,Δεινοπάπας 9(2),Περπερίδης,Τσιαρτσιώτης,Γίγκος 16 Τσετσίλας,Βαρδάκος 2,Σπανός,Κατσάλης 11,