Anadolu Efes

Αnadolu Efes – Villeurbanne 78-72: Καλό ποδαρικό με εξαιρετική τέταρτη περίοδο για τους Τούρκους!

Η Efes παρά το γεγονός ότι κυνηγούσε στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, έκανε ένα ξέσπασμα στα τελευταία πέντε λεπτά του αγώνα, με συνέπεια να κάμψει την σθεναρή αντίσταση της Villeurbanne (78-72). Με αυτόν τον τρόπο οι πρωταθλητές Ευρώπης ανέβηκαν στο 9-8 και βρίσκονται στην ζώνη των πλέι οφ, ενώ οι Γάλλοι υποχώρησαν στο 6-10 και παρέμειναν στις χαμηλές θέσεις της κατάταξης.

Anadolu Efes-Παναθηναϊκός 88-69: Τα highlights της ήττας των Πρασίνων!

O Παναθηναϊκός δεν πέρασε εύκολο βράδυ στη Τουρκία απέναντι στην Anadolu Efes και μοιραία ηττήθηκε 88-69 μία εβδομάδα μάλιστα πριν από το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ.

Δείτε πως η ομάδα του Ataman έφτασε στην εύκολη επικράτηση.

Anadolu Efes-Παναθηναϊκός 88-69: Ήττα με κάτω τα χέρια πριν το αιώνιο ντέρμπι!(vids)

Ο Παναθηναικός ηττήθηκε από την Anadolu Efes με 88-69 μην μπορώντας να απειλείσει ουσιαστικά στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα αφού οι Τούρκοι πήραν μεγάλες διαφορές από πολύ νωρίς. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές που είχαν πέντε διψήφιους, ήταν ο Clyburn με 23 πόντους και 5/8 τρίποντα ενώ από πλευράς Πρασίνων διασώθηκε ο Bacon με 20 και τους πέτυχε μάλιστα όλους στο δεύτερο μέρος.

Εuroleague: Σαρωτική Efes, πήρε τον εμφύλιο η Real, εύκολη νίκη η Barcelona (vids)

Olimpia Milano – Anadolu Efes 51-80: Βίοι αντίθετοι για τις δύο ομάδες

Η Efes ήταν σαρωτική απέναντι στην Olimpia Milano, με αποτέλεσμα να πετύχει την δεύτερη της σερί νίκη σε ντέρμπι, να δείξει πως ανακάμπτει και να ανέβει στο 4-5. Από την άλλη οι γηπεδούχοι ήταν απογοητευτικοί σε ακόμη ένα παιχνίδι, καθώς η επίθεσή τους τούς πλήγωσε και έτσι υποχώρησαν στο πολύ χαμηλό για την ποιότητα του ρόστερ της ομάδας 3-6.