Ολυμπιακός Γυναίκες

Ήττα για τον Παναθηναϊκό από τον Ερυθρό Αστέρα αλλά 1η θέση στον όμιλο, ακόμα μια ήττα για τον Ολυμπιακό από την Usk Prague (vid)

Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός δεν κατάφεραν να κερδίσουν τον Ερυθρό Αστέρα και την USK Prague αντίστοιχα στο μεν Eurocup Γυναικών για τον Παναθηναϊκό στη μεν Euroleague Γυναικών για τον Ολυμπιακό.

Ο Παναθηναϊκός Γυναικών δεν κατάφερε να κερδίσει στην Σερβία τον Ερυθρό Αστέρα (3-3) χάνοντας  68-61 για την τελευταία αγωνιστική του Eurocup και πάλι κατακτώντας την 1η θέση του ομίλου και περιμένει να μάθει αντίπαλο στους 32.

Παρά το γεγονός ότι ο Παναθηναϊκός  κράταγε ένα ισχνό προβάδισμα 6 πόντων στην 1η περίοδο (16-22) στην δεύτερη περίοδο βρέθηκε να χάνει με +11 (41-30) Στην 3η περίοδο μείωσε στους 6 πόντους (54-48) με το τελικό σκορ να είναι 70-64.